Menu
Logo
2liga
Pge
Reklama

[45GKS] Jubileuszowe koszulki meczowe

[45GKS] Jubileuszowe koszulki meczowe

Rozpoczął się rok 2022, w trakcie którego GKS Bełchatów świętuje jubileusz 45-lecia istnienia. W tym wyjątkowym czasie nasi piłkarze będą mieli okazję występować w specjalnych, dedykowanych tej rocznicy koszulkach meczowych.

Projekt koszulek powstał przy współpracy z łódzkim artystą i projektantem, Danielem "Goudą" Tworskim. Tym samym, który był autorem znaku graficznego 45-lecia (szczegóły TUTAJ). Proces twórczy trykotu domowego zakładał jego niezwykłość i nowoczesność, dzięki czemu możemy pochwalić się rewelacyjnym efektem finalnym. Mamy koszulkę pełną pięknej zieleni - rozbitej na wiele barw - i ukrytą w mozaice jubileuszową liczbę ’45’.

- Założeniem przewodnim tej koszulki było pokazanie delikatnej liczby ’45’ wpisanej we wspomniane piksele. Coś nienachalnego, co traktować należy jako akcent. 45 lat to kawał czasu, w tym trasa z A klasy do Ekstraklasy. Masa awansów, cała furmanka spadków. Czasy łatwiejsze i trudniejsze. Trudno ubrać całą oś czasu w jeden trykot, ale butelkowa zieleń zawsze towarzyszyła GieKSie, czy to jako kolor dominujący, czy jako dodatek. W tych okolicznościach było jasne, że stroje domowe muszą być zielone, więc niech to będzie pomost spinający dzieje GKS - opowiada autor projektu.

- Przede wszystkim należy docenić ludzi w klubie za to, że dali mi trochę czasu. Projekty nie lubią pośpiechu, więc miałem przestrzeń na poszukanie inspiracji. Przyjrzałem się całej gamie strojów „Brunatnych” z przestrzeni ostatnich 20-30 lat. Zwykle stawiano na dość bezpieczne warianty, nierzadko katalogowe, więc tutaj chciałem zagrać w kontrze i postawić na coś stonowanego, ale jednocześnie nowoczesnego w swej plastycznej formie - mówi Daniel Tworski. - Każdy klub z historią będzie zawsze wyzwaniem, bo – co by tu nie mówić – praca projektanta podlega krytyce. Chciałbym by ten projekt spodobał się jak najszerszemu gronu sympatyków GKS-u. Zatem to zadanie, co się zowie - dodaje.

- Nie bez znaczenia jest również fakt, że prywatnie sporo czasu spędziłem w Bełchatowie, a konkretniej na Binkowie. Poznałem całe pokolenia kibiców górniczego klubu i tak po ludzku chciałem stworzyć projekt, który przypomni moim znajomym, że tamtejsza piłka jest mi bliska - kończy "Gouda".

Pierwszy zestaw to zieleń z czarnymi wykończeniami i białymi akcentami na przodzie koszulki w postaci okolicznościowego logo 45-lecia GKS oraz logotypów sponsorów a także partnerów biznesowych klubu i ligi (PGE GiEK, Miasto Bełchatów, KEEZA, EKS Skra i eWinner). Na karku w dalszym ciągu znajduje się rok założenia klubu (1977).

Koszulka wyjazdowa to minimalistyczny projekt, którego inspiracją były stroje z lat 90., kiedy to momentami giekaesiacy występowali w koszulkach z pasami bądź prążkami. W tym przypadku wykończenia i elementy przedstawione na stroju są zielone. Mamy również dwie opcje koszulek bramkarskich. Nowością jest kolor brunatny, który do tej pory pomijano w tworzeniu zestawów meczowych. Do teraz!

Dodatkowo od rundy wiosennej sezonu 2021/22 piłkarze GKS Bełchatów będą występowali w najnowszych modelach koszulek oferowanych przez partnera technicznego klubu - markę KEEZA. Model Batley to koszulka wykonana z najwyższej jakości materiałów mikrofilamentowych. Przód skrojono z dzianiny (140 g) poddanej diamentowaniu, a tył i rękawy z dzianiny perforowanej, zwiększającej przewiewność. Dodatkowo zawartość elastanu zwiększa sprężystość i lepiej dopasowuje wyrób finalny do sylwetki.

Zakup nowych meczówek będzie możliwy już niebawem. O szczegółach ich sprzedaży poinformujemy w osobnym newsie.

Specjalne podziękowania kierujemy w stronę ekspozycji „PGE Giganty Mocy”. To właśnie pomieszczenia tego wyjątkowego muzeum posłużyły nam za tło sesji nagraniowej. „Giganty Mocy” to interaktywne miejsce upamiętniające historię obu wielkich przedsiębiorstw (Kopalni i Elektrowni) oraz ich wpływu na rozwój Bełchatowa. Każdy z Was powinien choć raz odwiedzić to miejsce! Zapraszamy do zapoznania się z ofertą „Gigantów Mocy” - TUTAJ.

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

Śląsk II Wrocław
Śląsk
II
Wrocław
2022-02-26
00:00
W
Hutnik Kraków
Hutnik
Kraków
2022-03-05
00:00
D
Pogoń Siedlce
Pogoń
Siedlce
2022-03-12
00:00
W

Fotogalerie

Reklama

 

   

KLUB BIZNESU GKS BEŁCHATÓW
 

SPONSORZY I REKLAMODAWCY

Pge

PARTNER LIGIPARTNERZY TECHNICZNI


 PARTNERZY MEDIALNIPARTNER MEDYCZNY 

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 2135995