Menu
Logo
2liga
Pge

Dla mediów

Biuro Prasowe GKS "Bełchatów" S.A.
97 - 400 Bełchatów
ul. Sportowa 3, pok. nr 23b

Rzecznik prasowy
Michał Antczak
rzecznik@gksbelchatow.com

kom. 695 922 767
tel. (44) 635 03 55 wew. 123
fax (44) 635 07 91

Uwaga! Wszelkie wywiady i nagrania z piłkarzami, trenerami i pracownikami klubu powinny być zgłoszone do biura prasowego, a po przeprowadzeniu rozmów ich treść przesłana do autoryzacji (na adres e-mail: rzecznik@gksbelchatow.com)

W związku z brakiem najnowszych wytycznych PZPN dotyczących organizacji meczów w okresie stanu epidemii COVID-19, GKS "Bełchatów" S.A. nie wydaje akredytacji stałych na rundę jesienną sezonu 2021/22.

Akredytacje jednorazowe
na mecze rundy jesiennej sezonu 2020/21 uprawniać będą do wstępu na spotkania eWinner 2 Ligi oraz Fortuna Pucharu Polski a będzie można o nie wnioskować przed każdym domowym meczem jedynie przez system Accredito

Funkcjonują dwa rodzaje akredytacji:

    a) PRASA (na trybunę "E")
    b) FOTO/TV (na boisko)

W związku z powrotem „młyna” na trybunę wschodnią, gdzie do tej pory w czasie pandemii mieściła się strefa pracy mediów, trybunka prasowa wraca na trybunę honorową „E”, ale do sektora „A”, czyli najbliższego wejściu od ul. Sportowej.

Przedstawiciele mediów wejdą na tę trybunę właśnie furtką od ul. Sportowej, gdzie czekać będą akredytacje. Przejście od bramy aż do trybuny mieści się, zgodnie z wytycznymi, w strefie „1”. Tak jak pozostali uczestnicy meczu zajmujemy co drugie miejsce.

Nie ma możliwości przeprowadzania wywiadów z zawodnikami w żadnej ze stref.

Zgodnie z „Zasadami organizacji meczów w 1 i 2 Ligi oraz meczów o Puchar Polski na szczeblu centralnym organizowanych przez kluby Ekstraklasy, 1. i 2. ligi w sezonie 2021/2022 w związku z ograniczeniami w okresie stanu epidemii COVID 19” możliwa jest ponownie organizacja konferencji prasowych z udziałem dziennikarzy i fotoreporterów.

Uwaga! Na konferencję udajemy się zejściem z trybuny honorowej za budynkiem klubowym i wychodzimy ze stadionu tą samą drogą (parking od ul. 1 Maja jest strefą "0").

Podczas konferencji prasowej należy stosować następujące środki ochronne:

a. Podium konferencji prasowej powinno znajdować się w odległości co najmniej 3 m od pierwszego rzędu siedzeń i stanowisk fotografów i operatorów kamer
b. Liczba mediów, które mogą uczestniczyć, musi być dostosowana tak, aby odległość 1,5 m między każdą z osób była zachowana.
c. Pozycje fotografów muszą być zaaranżowane przez organizatora meczu, aby zapewnić minimalną odległość 1,5 m między każdą pozycją a innymi przedstawicielami mediów.
d. Przedstawiciele mediów muszą mieć założone maseczki ochronne. Podczas konferencji prasowych przedstawiciele mediów mogą zdjąć maseczki zadając pytania pod warunkiem zachowania bezpiecznego dystansu społecznego.

Kolejna zmiana dotyczy fotoreporterów i operatorów kamer. Fotoreporterzy mogą przebywać w strefie za bandami reklamowymi (strefa "1"). Co do zasady powinno to być nie więcej niż po 12 fotoreporterów za każdą z bramek z zachowaniem dystansu. Po odbiór akredytacji i kamizelek zapraszamy także przy furtce od ul. Sportowej.

Akredytacje wydawane są na około godzinę przed rozpoczęciem meczu. Przy wejściu na obiekt sprawdzana jest tożsamość przedstawiciela redakcji. Trybuna prasowa i sala konferencyjna posiadają dostęp do gniazdek elektrycznych. Cały stadion w tym sala konferencyjna posiada dla przedstawicieli mediów dostęp do łącza internetowego za pomocą technologii wi-fi (o hasło prosimy pytać Biuro Prasowe). Z toalet można korzystać w trybunie północnej.

Danej redakcji przyznana może być maksymalnie jedna akredytacja prasowa oraz fotoreporterska. Złożenie wniosku akredytacyjnego nie jest równoznaczne z przyznaniem akredytacji jednorazowej. O przyznaniu akredytacji decydować będzie Klub. Wnioski akredytacje będzie można składać przed każdym meczem w systemie Accredito. Akredytacja może zostać odebrana lub cofnięta za złamanie regulaminu rozgrywek lub przepisów prawa powszechnego, w szczególności dotyczących COVID-19.

Regulamin pracy mediów podczas meczu na GIEKSA Arenie w Bełchatowie:


W związku z ograniczoną liczbą miejsc prosimy parkować wokół hali sportowej przy ul. 1 Maja naprzeciwko południowej bramy wjazdowej na stadion.
  
Najważniejsze informacje:

- nie ma możliwości pracy z poziomu murawy ani trybuny honorowej.

- wejście na trybunę wschodnią (przez kołowrót i w osłonie twarzy i nosa) znajdować się będzie na lewo od kasy po sprawdzeniu listy. Dla dziennikarzy oraz fotoreporterów udostępnione zostaną miejsca na sektorach A2, A3 i A4 na trybunie A (wschodniej)

- wchodzimy na listę po okazaniu dowodu tożsamości (brak dodatkowej akredytacji)

- prosimy zajmować miejsca co kilka metrów od siebie celem zachowania dystansu.

- sala konferencyjna oraz wszystkie pomieszczenia, do których dotychczas dostęp mieli pracownicy mediów, pozostaną zamknięte. Nie będzie możliwości bezpośredniego dostępu do zawodników oraz trenerów. Na trybunie będzie dostęp do energii elektrycznej. Składy drużyn będą opublikowane na profilach społecznościowych klubu. Toalety będą dostępne w trybunie południowej,

- konferencja prasowa po meczu odbędzie się odrębnie dla obu drużyn (po jednym szkoleniowcu i jednym zawodniku). Konferencję przeprowadza rzecznik klubu gospodarza, który znajduje się na liście izolacji. Pytania do konkretnych uczestników konferencji będzie można przesyłać rzecznikowi drogą sms (695-922-767) lub mailową (rzecznik@gksbelchatow.com) a ten w imieniu dziennikarzy zada wybrane pytania.

- po zakończeniu meczu opuszczamy stadion tym samym kołowrotem.


Funkcjonują dwa rodzaje akredytacji:

    a) PRASA (na trybunę "E")
    b) FOTO/TV (dla fotografów i operatorów kamer)

Posiadacze akredytacji PRASA mają wstęp wyłącznie na część prasową trybuny "E" (sektor C - patrz fot. 4) a po zakończeniu meczu także do Strefy Mieszanej (pod trybuną honorową - przy szatniach) oraz sali konferencyjnej. Lożę prasową stanowi 35 miejsc z 30 pulpitami (zapewniona sieć elektryczna + Wi-Fi).

Fotoreporterzy oraz operatorzy kamer (FOTO/TV) mają wstęp na murawę poza oznaczone za bramkami linie, do Strefy Mieszanej oraz na konferencję pomeczową. Operatorzy kamer mają wstęp na murawę tylko w wyznaczone strefy, do Strefy Mieszanej oraz sali konferencyjnej.

Żaden przedstawiciel mediów nie może przekroczyć linii boiska na kwadrans przed, w trakcie trwania oraz kwadrans po meczu.

Fotoreporterzy oraz operatorzy kamer posiadający akredytację FOTO/TV stałą lub jednorazową zgłaszają się do budynku klubowego po odbiór kamizelki, który następuje po wpisaniu się na listę. Wydający kamizelki spisuje dane reportera, stąd wymóg posiadania dowodu tożsamości. Kamizelki są ponumerowane. Ich zwrot po zakończeniu meczu następuje w tym samym miejscu. 

Pomeczowe wywiady z zawodnikami odbywają się na tle ścianek do wywiadów w strefie Strefy Mieszanej (jeśli organizator takie zapewni), natomiast konferencja prasowa z udziałem trenerów obu drużyn odbywa się kwadrans po zakończeniu zawodów w sali konferencyjnej.

Organizator ma prawo odbioru przyznanych akredytacji w przypadku nie stosowania się do powyższego regulaminu.

Akredytacje wydawane są na około godzinę przed rozpoczęciem meczu. Przy wejściu na obiekt sprawdzana jest tożsamość przedstawiciela redakcji. Trybuna prasowa i sala konferencyjna posiada dostęp do gniazdek elektrycznych. Cały stadion w tym sala konferencyjna posiada dla przedstawicieli mediów dostęp do łącza internetowego za pomocą technologii wi-fi (o hasło prosimy pytać Biuro Prasowe).

Plan GIEKSA Areny - wejdź TUTAJMiejsce wydawania akredytacji


Przedstawiciele prasy mogą zaparkować swoje auta na parkingach,
znajdujących się tuż przy stadionie i hali sportowej.


Dla prasy zostały wyznaczone miejsca na na trybunie "E"


Wejście do sali konferencyjnej znajduje się za budynkiem klubowym


Ważne pliki do pobrania:

  Pobierz herb klubu (.png)

  Pobierz herb klubu wersja monochromatyczna (.png)

  Pobierz herb klubu wersja wektorowa (.cdr)

  Pobierz hymn klubu (.mp3)

 

2020-12-04regulamin_oplat.pdf 2020-12-04regulamin_oplat.pdf

Najbliższe mecze GKS

Wigry Suwałki
Wigry
Suwałki
2021-10-23
14:00
W
Sokół Ostróda
Sokół
Ostróda
2021-10-30
12:30
D
Stal Rzeszów
Stal
Rzeszów
2021-11-05
18:00
W

Fotogalerie

 

   

KLUB BIZNESU GKS BEŁCHATÓW
 

SPONSORZY I REKLAMODAWCY

Pge

PARTNERZY TECHNICZNI


 PARTNERZY MEDIALNIPARTNER MEDYCZNY 

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 2035987