Menu
Logo
2liga
Pge
Reklama

"Bezpieczne dziecko z GKS Bełchatów" (zdjęcia)

Ponad siedmiuset uczniów szkół podstawowych z Bełchatowa oraz naszego powiatu wzięło udział w zorganizowanym na GIEKSA Arenie uroczystym rozpoczęciu wyjątkowego projektu społeczno-edukacyjnego pn. „Bezpieczne dziecko z GKS Bełchatów”.
Na Trybunie Rodzinnej stadionu, na którym swoje mecze rozgrywa drużyna PGE GKS Bełchatów, pojawili się młodzi mieszkańcy naszego regionu, którzy przez ponad dwie godziny mieli okazję zapoznawać się z zasadami bezpiecznego życia, obserwować specjalistyczne pokazy i uczyć żywiołowego a jednocześnie kulturalnego dopingu.

To niecodzienne spotkanie, które otworzył pomysłodawca kampanii, prezes GKS „Bełchatów" S.A. Krzysztof Nowicki, swoją obecnością uświetnili Wiceprezydent Miasta Bełchatowa Agnieszka Wysocka, Starosta Bełchatowski Waldemar Wyczachowski a także przedstawiciele PGE GKS Bełchatów, czyli Dyrektor sportowy Jacek Krzynówek, trener pierwszej drużyny „Brunatnych” Rafał Ulatowski oraz przedstawiciele Partnerów projektu.

W trakcie środowego,  pierwszego bloku tematycznego, uczniowie szkół podstawowych mogli obserwować oraz brać czynny udział w ciekawych pokazach przygotowanych kolejno przez Sztab Ratownictwa Medycznego, Policję, Przychodnię MegaMed oraz Straż Pożarną. Wszystkie wydarzenia, w tym prezentacje szkoleń psów policyjnych, tworzenie kurtyn wodnych czy udzielanie pierwszej pomocy odbywały się na murawie GIEKSA Areny. Poszczególne pokazy były poprzedzane nauką głośnego dopingu dla górniczego klubu, podczas której udało się m.in. poprowadzić falę i nauczyć młodych fanów kilku kibicowskich piosenek, które przydadzą się chociażby podczas sobotniego meczu PGE GKS z Pogonią Siedlce (3 października o godz. 17).

Po zakończeniu prezentacji na zielonej murawie, dzieci zeszły na klubowy parking, gdzie mogły obejrzeć z bliska motocykl i wozy policyjne oraz strażackie a także spotkać z wybitnym reprezentantem Polski, Jackiem Krzynówkiem. Nikt ze stadionu nie wyszedł z pustymi rękoma i mamy nadzieję, że wiedza zdobyta podczas pokazów, zaowocuje w codziennym życiu młodych ludzi.

Realizowany w ramach większej kampanii „GKS Bełchatów łączy” projekt kierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych miasta i powiatu bełchatowskiego. Akcja ma na celu szeroką edukację w zakresie zdrowego i bezpiecznego stylu życia wolnego od nałogów i ryzykownych zachowań, w tym promocję bezpiecznego poruszania się po drogach, uczestnictwa w imprezach masowych, jak np. mecze piłki nożnej czy też wskazywania zagrożeń, jakie niesie ze sobą spożywanie niedozwolonych substancji. Będzie ona przeprowadzana w kilku blokach czasowych i realizowana oddzielnie dla młodszych i starszych grup dzieci oraz młodzieży z uwzględnieniem zakresów tematycznych istotnych dla poszczególnych środowisk.

Honorowym Patronatem kampanię objęła Prezydent Miasta Bełchatowa Mariola Czechowska oraz Starosta Bełchatowski Waldemar Wyczachowski.

Partnerami kampanii są: PGE Polska Grupa Energetyczna, Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bełchatowie, Stowarzyszenie Sztab Ratownictwa w Bełchatowie, PZU, Przychodnie zdrowia MegaMed Sp. z o.o., BINŻ Spółka Akcyjna oraz PGE Giganty Mocy MCK Bełchatów.

Dzięki wsparciu Patronów i Partnerów, każde dziecko otrzymało m.in. materiały edukacyjne, gadżety związane z bezpieczeństwem, jak odblaski i specjalne kalendarze szkolne od klubu.

W kolejnych trzech miesiącach 2015 roku będą realizowane następne bloki tematyczne projektu „Bezpieczne dziecko z GKS Bełchatów”.Fot. Michał Antczak, Arkadiusz Modliński

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

Fotogalerie

Reklama

 

   

KLUB BIZNESU GKS BEŁCHATÓW
 

SPONSORZY I REKLAMODAWCY

Pge

PARTNER LIGIPARTNERZY TECHNICZNI


 PARTNERZY MEDIALNIPARTNER MEDYCZNY 

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 2917216