Menu
Logo
Fortuna
 

Mariusz Pawlak trenerem PGE GKS Bełchatów

Mariusz Pawlak trenerem PGE GKS Bełchatów

Mariusz Pawlak został trenerem pierwszej drużyny PGE GKS Bełchatów. 45-letni szkoleniowiec związał się z górniczym klubem umową do końca bieżącego sezonu z możliwością przedłużenia o następny rok.

Nowy trener spotka się z drużyną w środę a pierwszą okazją do analiz będzie zaplanowany na najbliższą sobotę na godz. 12 mecz sparingowy z Pelikanem Łowicz.

Drugim trenerem „Brunatnych” pozostanie bełchatowianin Kacper Jędrychowski. Trwają rozmowy w sprawie szkoleniowca bramkarzy.

Mariusz Pawlak rozpoczynał karierę trenerską jako asystent w Polonii Warszawa. W roli pierwszego trenera pracował z drugoligowym Zniczem Pruszków, z którym w sezonie 2011/12 zajął 4. miejsce w lidze. Następnie przez blisko cztery lata prowadził zespół Chojniczanki Chojnice, z którym w sezonie 2012/13 wywalczył awans na zaplecze Ekstraklasy. W rundzie jesiennej bieżącego sezonu 2 ligi trenował drużynę Gryfa Wejherowo, z którą m.in. wygrał we wrześniu w Bełchatowie 3:2.

Nasz nowy szkoleniowiec ma bogatą kartę zawodniczą. Urodzony 19 stycznia 1972 roku w Gdańsku obrońca jest wychowankiem miejscowej Lechii. Ma na koncie 224 mecze w polskiej Ekstraklasie, podczas których zdobył 14 bramek. Największe sukcesy obchodził w barwach Polonii Warszawa, z którą zdobył Mistrzostwo Polski i Puchar Ligi Polskiej w sezonie 1999/00 oraz Puchar Polski i Superpuchar Polski (2000/01). Do swoich osiągnięć dołożył jeszcze Puchar Polski w sezonie 2004/05 w barwach Dyskoboli Grodzisk Wielkopolski. Karierę zawodniczą zakończył w 2011 roku w barwach Olimpii Grudziądz. W reprezentacji Polski zaliczył kilkominutowy występ w meczu towarzyskim przeciwko Holandii.

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

GKS 1962 Jastrzębie
GKS
1962
Jastrzębie
2020-02-29
17:00
D

Fotogalerie

fortuna

 

WŁAŚCICIELE AKCJI
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.

 

KLUB BIZNESU GKS BEŁCHATÓW


SPONSORZY I REKLAMODAWCY

PARTNERZY

Galeria Olimpia 

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1134800