Kotwica wygrywa przy Sportowej

W ostatnim meczu 2016 roku drużyna PGE GKS Bełchatów uległa na własnym stadionie Kotwicy Kołobrzeg 0:1 (0:1). Spotkanie przy Sportowej miało dwa oblicza, ale fakt lepszej gry w drugiej części nie dał ani jednego punktu.

Pierwsza połowa meczu przy Sportowej nie była dobrym widowiskiem. Bełchatowianie stworzyli wprawdzie sytuacje za sprawą Macieja Łabędzkiego, Bartłomieja Kondrackiego czy Adriana Klepczyńskiego, ale to goście zdobyli gola. W 31. minucie strzał Kotwicy sprzed pola karnego zablokował Krzysztof Michalak, ale do piłki dobiegł Piotr Giel i pokonał w sytuacji sam na sam Kamila Bruchajzera!

Na drugą połowę Andrzej Konwiński wprowadził trzech zawodników, co m.in. wpłynęło na dużo lepszą postawę bełchatowian. Giekaesiacy mocno natarli na rywala i przez długi okres czasu praktycznie nie schodzili z połowy Kotwicy. W 53. minucie Krzysztof Michalak trafił w słupek, po chwili dwa razy bramkarzowi gości zagroził Patryk Rachwał, w 73. minucie Dawid Flaszka uderzył w światło bramki a piłkę z linii bramkowej wybił jeden z kołobrzeżan. W 81. minucie Artur Lenartowski wbił piłkę do siatki…ręką, za co zobaczył żółtą kartkę. Bełchatowianie dominowali, stwarzali sytuacje, a goście coraz częściej groźnie kontrowali. Niestety starania zespołu nie przyniosły skutku w postaci choćby punktu.

Przed zespołem dwutygodniowy okres roztrenowania, po nim okres urlopu i powrót w styczniu do przygotowań.

PGE GKS Bełchatów 0-1 Kotwica Kołobrzeg
Piotr Giel 31.

PGE GKS: 12. Kamil Bruchajzer - 15. Krzysztof Michalak, 3. Marcin Grolik, 14. Adrian Klepczyński, 2. Mateusz Szymorek - 22. Robert Pisarczuk (74, 59. Przemysław Zdybowicz), 20. Patryk Rachwał, 5. Artur Lenartowski, 23. Bartłomiej Kondracki (46, 6. Szymon Zgarda), 7. Bartłomiej Bartosiak (46, 27. Dawid Dzięgielewski) - 19. Maciej Łabędzki (46, 10. Dawid Flaszka).

Kotwica: 12. Robert Błąkała - 3. Błażej Chouwer (58, 6. Mateusz Jagiełło), 18. Jakub Poznański, 23. Wiktor Witt, 4. Remigiusz Szywacz - 15. Karol Żmijewski (90, 20. Oskar Paprzycki), 26. Arkadiusz Lewiński, 14. Korneliusz Sochań, 8. Mateusz Świechowski (82, 10. Tomasz Rydzak), 7. Łukasz Kacprzycki (77, 5. Maciej Załęcki) - 9. Piotr Giel.

żółte kartki: Lenartowski, Grolik - Błąkała, Szywacz.

sędziował: Mirosław Górecki (Katowice).