Remis na ostatnim wyjeździe

W ostatnim tegorocznym meczu wyjazdowym drużyna PGE GKS Bełchatów zremisowała na wyjeździe z Olimpią Zambrów 0:0. Spotkanie przyniosło dużo twardej gry i miało dość ciekawy przebieg. W pierwszej połowie najlepsza sytuację miał Maciej Łabędzki, którego strzał piętką wybił ze światła bramki jeden z gospodarzy. Mniej groźne uderzenia oddali Mateusz Szymorek i Konrad Andrzejczak. Gra naszego zespołu była dużo lepsza niż w Stargardzie, giekaesiacy grali konsekwentnie w każdej formacji, choć zbyt często pozwalali rywalom na oddawanie strzałów z dalszej odległości.

W drugiej połowie na boisku pojawili się w różnych momentach Dawid Flaszka, Krzysztof Michalak I absolutny debiutant 16-letni Przemysław Zdybowicz. Pierwszy kwadrans nie był najlepszy w naszym wykonaniu. „Brunatni” zaczęli grać lepiej mniej więcej od 60. minuty. Nie pozwalali rywalom na zagrożenie bramce Pawła Lenarcika a sami często przebywali na połowie Olimpii. Najbliżej zdobycia gola był Patryk Rachwał, ale trafił z rzutu wolnego w poprzeczkę. Po chwili Dawid Dzięgielewski uderzył z kilku metrów nad poprzeczką, a w końcówce Szymon Zgarda trafił w obrońców.

Za tydzień PGE GKS Bełchatów meczem z Kotwicą Kołobrzeg zakończy 2016 rok.

Olimpia Zambrów 0-0 PGE GKS Bełchatów

Olimpia: 1. Piotr Czapliński - 17. Artur Bogusz, 7. Michał Kuczałek, 5. Mariusz Gogol, 4. Hubert Kotus - 23. Jakub Bach, 20. Łukasz Grzybowski, 8. Patryk Brzeski (67, 2. Marcin Byszewski), 18. Sebastian Szerszeń (78, 11. Karol Buzun), 14. Bartosz Biel (70, 19. Jakub Cesarek) - 15. Fabian Piasecki.

PGE GKS: 1. Paweł Lenarcik - 22. Robert Pisarczuk, 3. Marcin Grolik, 14. Adrian Klepczyński, 2. Mateusz Szymorek (63, 15. Krzysztof Michalak) - 18. Konrad Andrzejczak (46, 10. Dawid Flaszka), 20. Patryk Rachwał, 5. Artur Lenartowski, 6. Szymon Zgarda, 27. Dawid Dzięgielewski - 19. Maciej Łabędzki (87, 59. Przemysław Zdybowicz).

żółte kartki: Bogusz, Kuczałek - Szymorek.

sędziował: Wojciech Myć (Lublin).

Widzów: ok. 300