Osiem medali w Radomsku

W Ogólnopolskim Turnieju Zapaśniczym w stylu klasycznym w Radomsku (5 listopada) medale dla GKS Bełchatów zdobyli:

Cierpis Jakub - kat. wagowa 42 kg - brązowy medal

Największą niespodzianką jest zdobycie srebrnego medalu przez Klaudiusza Matyję. Zawodnik ten uległ w czerwcu kontuzji w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym a mimo to, dzięki ciężkiej pracy nad sobą wyszedł na matę i jeszcze zdobył srebrny medal.

Bardzo ładnie walczył nasz zawodnik Igor Jasiński mając 18 przeciwników w swojej kategorii wagowej zajął V miejsce, lecz zdaniem trenera Janusza Włastowskiego zasłużył na medal. Podczas jego walk doszło do rażących pomyłek sędziowskich. Igor Jasiński w Międzynarodowym Turnieju w Warszawie w dniach 16-17.09.2016 zdobył srebrny medal ale tam sędziowie prezentowali wysoki poziom.