Skromne zwycięstwo z Rybnikiem

W meczu 12. kolejki 2 ligi drużyna PGE GKS Bełchatów pokonała na własnym stadionie ROW 1964 Rybnik 1:0 (1:0) i opuściła strefę spadkową. Spotkanie przy Sportowej nie było wprawdzie dobrym widowiskiem, ale wygrana gospodarzy możemy uznać za zasłużoną.

W pierwszej połowie „Brunatni” byli stroną przeważającą, nie pozwalając rywalom na stworzenie zagrożenia dla bramki Pawła Lenarcika. W 25. minucie pierwszą poważną szansę miał Dawid Dzięgielewski, ale pomylił się o kilkanaście centymetrów. Precyzyjny był za to Adrian Klepczyński, który tak jak to było ćwiczone na treningach, wbił piłkę głową po centrze Patryka Rachwała. W 38. minucie powinno być 2:0, ale Bartłomiej Bartosiak przestrzelił w bardzo dobrej sytuacji.

Druga połowa wyglądała już inaczej. Zmniejszył się pressing gospodarzy, przez co rybniczanie częściej gościli w okolicach naszej „szesnastki”, co mogło się skończyć utratą bramki, szczególnie po strzale zmiennika, Kamila Spratka. Bełchatowianie stworzyli  w tej części gry dwie sytuacje. Najpierw Dawid Flaszka silnie uderzył, ale Daniel Kajzer wybił futbolówkę poza linię. W 83. minucie rajd wzdłuż pola karnego ROW bardzo silnym strzałem zakończył Dzięgielewski. Golkiper z Rybnika z trudem wybił to uderzenie, piłka trafiła jeszcze do Flaszki, ale ten nie zdołał przelobować Kajzera.

Giekesiacy wygrali zatem w minimalnym wymiarze, co cieszy, ale za tydzień rywal będzie o wiele bardziej wymagający.

PGE GKS Bełchatów - ROW 1964 Rybnik 1:0
Adrian Klepczyński 36.

PGE GKS Bełchatów: 1. Paweł Lenarcik - 22. Robert Pisarczuk, 3. Marcin Grolik, 14. Adrian Klepczyński, 2. Mateusz Szymorek - 7. Bartłomiej Bartosiak (63, 18. Konrad Andrzejczak), 20. Patryk Rachwał, 6. Szymon Zgarda (73, 5. Artur Lenartowski), 10. Dawid Flaszka, 11. Albin Maciejewski - 27. Dawid Dzięgielewski (85, 19. Maciej Łabędzki).

ROW 1964: 22. Daniel Kajzer - 4. Paweł Jaroszewski, 15. Szymon Jary, 21. Tomasz Balul, 11. Dawid Gojny - 10. Sebastian Siwek, 86. Gabriel Nowak, 6. Bartosz Slisz (82, 14. Paweł Polak), 9. Mariusz Muszalik, 7. Radosław Dzierbicki (66, 18. Krzysztof Koch) - 17. Marek Gładkowski (62, 13. Kamil Spratek)

żółte kartki: Bartosiak, Klepczyński, Zgarda - Slisz.

sędziował: Maciej Mikołajewski (Świebodzin).