Efektowne zwycięstwo nad Stalą

Długo oczekiwane zwycięstwo odnieśli piłkarze PGE GKS Bełchatów, którzy w meczu 9. kolejki II ligi pokonali przed własną publicznością Stal Stalowa Wola aż 5:1 (2:0). Już po 11. minutach zespół Andrzeja Konwińskiego prowadził różnicą dwóch bramek po trafieniach Dawida Dzięgielewskiego i Artura Lenartowskiego.

W 4. minucie prowadzenie dał Brunatnym Dawid Dzięgielewski. Po błędzie jednego z obrońców Stali przejął piłkę na dwudziestym metrze i bez zastanowienia oddał strzał na bramkę gości. Piłka zatrzepotała w siatce. Siedem minut później było 2:0. Golkipera Stali pokonał ładnym wolejem Artur Lenartowski. Mimo kilku jeszcze okazji Brunatni nie strzelili więcej bramek w pierwszej odsłonie spotkania.

Po zmianie stron strzelecki festiwal rozpoczął Albin Maciejewski. Piłka po uderzeniu z dystansu odbiła się od poprzeczki, a sędzia liniowy uznał, że przekroczyła całym obwodem linię bramkową i bełchatowianie prowadzili już 3:0. W ostatnim kwadransie kibice zobaczyli jeszcze trzy bramki. Brunatni dołożyli dwa gole – a na listę strzelców wpisali się Dawid Flaszka i Konrad Andrzejczak. Stalówka honorową bramkę zdobyła w piątej minucie doliczonego czasu gry, kiedy strzał w poprzeczkę z rzutu karnego dobił trafieniem głową Adrian Dziubiński.

PGE GKS Bełchatów - Stal Stalowa Wola 5:1
Dawid Dzięgielewski 4., Artur Lenartowski 11., Albin Maciejewski 48., Dawid Flaszka 83., Konrad Andrzejczak 90. - Adrian Dziubiński 90.

PGE GKS: 1. Paweł Lenarcik - 22. Robert Pisarczuk, 3. Marcin Grolik, 14. Adrian Klepczyński, 2. Mateusz Szymorek - 11. Albin Maciejewski (68, 6. Szymon Zgarda), 20. Patryk Rachwał, 5. Artur Lenartowski, 10. Dawid Flaszka (84, 19. Maciej Łabędzki), 7. Bartłomiej Bartosiak (56, 18. Konrad Andrzejczak) - 27. Dawid Dzięgielewski (70, 26. Marcin Krzywicki).

Stal: 12. Bartosz Koncki - 7. Konrad Korczyński (46, 5. Kacper Piechniak), 19. Szymon Jarosz, 20. Bruno Żołądź, 15. Mateusz Wójcik - 2. Michał Mistrzyk, 23. Adrian Dziubiński, 6. Bartłomiej Wasiluk (74, 13. Przemysław Stelmach), 11. Michał Dobkowski (46, 10. Kamil Bętkowski), 14. Mohamed Essam (59, 18. Kacper Siudak) - 9. Adrian Gębalski.

żółte kartki: Krzywicki - Dziubiński, Mistrzyk.

sędziował: Michał Grocki (Warszawa).
widzów: 1.175