Remis po akcji Dawidów

Drużyna PGE GKS Bełchatów przywozi jeden punkt z wyprawy do Poznania, gdzie na stadionie Warty padł remis 1:1.

Spotkanie 8. kolejki 2 ligi długo nie wzbudzało emocji u kilkusetosobowej publiczności. Upał mocno dawał się wszystkim we znaki, natomiast konkretnych sytuacji było jak na lekarstwo. Ze strony „Brunatnych” warto wspomnieć próbę Albina Maciejewskiego i trzy strzały Artura Lenartowskiego, w tym jeden tuż nad poprzeczką. Warta odpowiedziała konkretniej. W 29. minucie po dośrodkowaniu Jana Paczyńskiego ładnym uderzeniem głową popisał się Dominik Chromiński. Piłka uderzyła jeszcze w poprzeczkę i wpadła do siatki. Po chwili sędzia Lis zarządził przerwę na uzupełnienie płynów.

Na drugą połowę bełchatowianie weszli z dwoma nowymi zawodnikami, Robertem Pisarczukiem i Bartłomiejem Bartosiakiem, a także wielką determinacją, by szybko wyrównać stan meczu. I to się stało, kiedy Dawid Flaszka podał piłkę Dawidowi Dzięgielewskiemu, a ten nie miał problemów z pokonaniem Tomasza Laskowskiego z Warty. Było to zwieńczeniu dobrego okresu naszej gry.

Po tej bramce mecz nabrał nieco rumieńców, oba zespoły stwarzały sobie możliwości do pokonania bramkarza rywali. W naszym zespole spore zagrożenie dla obrony poznańskiej stwarzali Bartosiak i Dzięgielewski, ale ostatecznie nie udało się zdobyć zwycięskiego trafienia, które poprawiłoby humory i sytuację w tabeli. To był szósty z rzędu mecz bez zwycięstwa. Przed górniczą drużyną dwa z kolei mecze u siebie. Trzeba się wreszcie przełamać! Spotkanie ze Stalą Stalowa Wola odbędzie się 17 września o godz. 16.

Warta Poznań – PGE GKS Bełchatów 1:1
Dominik Chromiński 31. - Dawid Dzięgielewski 56.

Warta: 12. Tomasz Laskowski - 21. Miłosz Brylewski, 17. Artur Marciniak, 4. Tomasz Dejewski, 3. Jakub Kiełb (54, 6. Nikodem Fiedosewicz) - 19. Krzysztof Biegański (86, 7. Michał Ciarkowski), 13. Adrian Szynka (68, 18. Gracjan Goździk), 11. Filip Brzostowski, 15. Michał Cywiński, 22. Dominik Chromiński - 9. Jan Paczyński

PGE GKS: 1. Paweł Lenarcik - 25. Piotr Witasik (46, 22. Robert Pisarczuk), 3. Marcin Grolik, 14. Adrian Klepczyński, 2. Mateusz Szymorek - 18. Konrad Andrzejczak (46, 7. Bartłomiej Bartosiak), 20. Patryk Rachwał, 5. Artur Lenartowski (64, 6. Szymon Zgarda), 10. Dawid Flaszka, 11. Albin Maciejewski - 27. Dawid Dzięgielewski (82, 19. Maciej Łabędzki).

żółte kartki: Dejewski, Cywiński - Maciejewski, Flaszka, Pisarczuk