IV liga: Zwycięstwo w Opocznie

Inauguracyjne zwycięstwo w nowym sezonie odniosła drużyna rezerw PGE GKS Bełchatów, która w wyjazdowym spotkaniu 5. kolejki IV ligi pokonała Ceramikę Opoczno 2:1 (1:1).

Pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze, kiedy w 29. minucie Dawida Kuźmę pokonał Mateusz Milczarek. Od 37. minuty opocznianie grali w osłabieniu po dwóch żółtych kartonikach dla jednego z zawodników Ceramiki. Bełchatowianie wyrównali stan meczu niedługo przed przerwą, gdy pięknym strzałem od poprzeczki popisał się Bartłomiej Kondracki. Jeszcze przed gwizdkiem w sytuacji sam na sam dorobek GKS podwyższyć mógł Krystian Pałczyński.

Druga połowa należała do „Brunatnych”. Drugi mecz z rzędu gola głową zdobył wprowadzony po zmianie stron Przemysław Zdybowicz. Szesnastolatek miał wcześniej dobrą sytuację do  strzelenia gola. Swoich szans nie wykorzystali także m.in. Dawid Miedwiediew i Pałczyński, ale podopieczni Krystiana Kieracha ostatecznie wywieźli z Opoczna komplet punktów.

Ceramika Opoczno – PGE GKS II Bełchatów 1:2
Mateusz Milczarek 37., Bartłomiej Kondracki 43., Przemysław Zdybowicz 60.