Zapaśniczy mistrz województwa

Cztery medale, w tym złoty, przywieźli nasi młodzi zapaśnicy z Mistrzostw Województwa Łódzkiego. Ten najcenniejszy wywalczył Jakub Zjawiński w kategorii kadetów.

W Radomsku sekcję zapaśniczą naszej Akademii na mistrzostwach w zapasach w stylu klasycznym reprezentowało siedmiu zawodników. W kategorii dzieci był to Igor Sałuda. W kategorii młodzików Dawid Januszewski, Krystian Grzyb, Norbert Szymanek oraz Aleksander Sałuda. Wśród kadetów rywalizowali Jakub Zjawiński i Tymoteusz Stemplewski. Czworo z nich wróciło z mistrzostw z medalami.

15-letni Kuba Zjawiński w walce o sukces w kat. 51 kg pokonał o rok starszego Eryka Tanasiewicza z LUKS Athletic Wola Krzysztoporska. Trzy pozostałe krążki to medale koloru brązowego, które wywalczyli dwaj młodzicy Aleksander Sałuda (kat. 75 kg) i Norbert Szymanek (kat. 68 kg) oraz 11-letni Igor Sałuda. Piąty w kat. 57 kg był Krystian Grzyb, który jednak walczył z zawodnikami rok i dwa lata starszymi.

– W mojej opinii turniej stał na wysokim poziomie, o czym świadczy liczna grupa startujących zawodników. Cieszę się, że udało nam się wywalczyć cztery medale, a chłopaki zebrali cenne doświadczenie, które zaowocuje w nadchodzących startach. Przed nami teraz ciężka praca na treningach, w trakcie której skupimy się na poprawie błędów, które zauważyliśmy podczas zawodów – mówi Sebastian Krzaczyński, trener sekcji zapaśniczej Akademii GKS Bełchatów.

Komplet wyników dostępny jest TUTAJ i TUTAJ.