GKS U-19 remisuje w Olsztynie

PGE GKS U-19 po raz drugi w tej rundzie Ligi Makroregionalnej zremisował z przeciwnikiem 3:3. Po podziale punktów w Warszawie, tym razem młodzi bełchatowianie podzielili się punktami ze Stomilem Olsztyn. Giekaesiacy mogli ten mecz wygrać, ale w doliczonym czasie gry sędzia nie podyktował ewidentnego rzutu karnego.

Wynik meczu w 22. minucie otworzyli gospodarze, którzy osiem minut później podwyższyli na 2:0. Tuż przed przerwą GKS U-19 w przeciągu dwóch minut zdołał odrobić te straty. W 42. Szymon Sarnik wykorzystał pewnie rzut karny po faulu na Marcelu Żegocie, a chwilę później po indywidualnej akcji z trafienia cieszył się Jeremiasz Góralczyk.

W drugiej części spotkania podopieczni Dawida Ciupińskiego wyszli na prowadzenie w 76. minucie, kiedy to Żegota udanie sfinalizował dokładne podanie Dawida Woźniakowskiego. Niestety gospodarze doprowadzili do remisu tuż przed końcem, kiedy trafili z rzutu karnego. W 92. minucie arbiter powinien wskazać na jedenasty metr, kiedy w polu karnym faulowany był Woźniakowski. Niestety tego nie uczynił, choć po spotkaniu i analizie tego zdarzenia, przyznał się do błędu…

Po 3. kolejkach Ligi Makroregionalnej PGE GKS U-19 ma na koncie 5 punktów (zwycięstwo i dwa remisy). Teraz bełchatowian czeka ponownie mecz wyjazdowy. Tym razem zagrają w stolicy kraju z tamtejszym Ursusem. Początek tego spotkania zaplanowano na niedzielę 27 marca, godz. 13:30.

Stomil Olsztyn – PGE GKS U-19 3:3 (2:2)
Bramki dla GKS U-19: Szymon Sarnik 42. (rzut karny), Jeremiasz Góralczyk 44., Marcel Żegota 76. (as. Dawid Woźniakowski)

PGE GKS U-19: Retyk – Kępniak, Rubajczyk, Bartkiewicz, Kurzydlak (75. Frączyk), Sarnik, Kurzawa, Góralczyk (82. Kmiecik), Żegota (85. Kwiecień), Rygała (46. Woźniakowski), Miarka (23. Czyżewski)

Trenerzy: Dawid Ciupiński i Krystian Paprocki