Towarzyski sukces GKS U-19

PGE GKS U-19 Bełchatów rozegrał w czwartek dodatkowy mecz kontrolny. W Kleszczowie nasi juniorzy starsi pokonali 6:2 rówieśników reprezentujących Stadion Śląski Chorzów.

Przebywający na zgrupowaniu w kompleksie „Solpark” chorzowianie zaprosili naszą drużynę na mecz kontrolny. Do Kleszczowa udała się 18-osobowa kadra, dla której była to doskonała jednostka treningowa, umożliwiająca w niektórych przypadkach na rozegranie nawet 90 minut. Po pierwszej połowie był remis 1:1 a bramkę dla giekaesiaków zdobył Damian Michalak. Po zmianie stron nasi piłkarze pięciokrotnie skierowali piłkę do chorzowskiej bramki. Po dublecie ustrzelili Mateusz Miarka i Szymon Czyżewski.

Teraz przed PGE GKS U-19 mecz 2. kolejki Ligi Makroregionalnej, który zaplanowano na godz. 14:00 w niedzielę. Przeciwnikiem bełchatowian będzie Jagiellonia Białystok, która na inaugurację przegrała ze Stomilem Olsztyn 1:5. Za to GKS zremisował z Escolą Varsovia 3:3.

Stadion Śląski Chorzów U-19 - PGE GKS U-19 2:6 (1:1)
Bramki dla GKS: Damian Michalak 42., Peter Sobera 64. (as. Przywara), Mateusz Miarka 70. i 81. (as. Sobera), Szymon Czyżewski 88. i 89. (as. Kmiecik 2)

PGE GKS U-19: Wolankiewicz (46. Retyk) – Przywara, Szczepaniak (46. Bartkiewicz), Michalak (46. Rubajczyk), Korpas, Żegota (46. Frączyk), Tomski (46. Kwiecień), Pawlak (46. Kmiecik), Sobera, Czyżewski, Rygała (46. Miarka)

Trenerzy: Dawid Ciupiński i Adrian Teodorczyk