"Biali" vs. "Zieloni" 2:2

Podzielona na dwa zespoły kadra PGE GKS Bełchatów rozegrała na stadionie przy Sportowej 3 wewnętrzny sparing, który zakończył się remisem 2:2. Wystąpiło dwudziestu dwóch zawodników.
Wynik tego rozgrywanego w zamian za odwołany mecz z Dolcanem testu został ustalony już w pierwszej połowie. Pierwsi na prowadzenie wyszli "Zieloni", kiedy to w 13. minucie po podaniu Michała Sitarza bramkę lobem nad bramkarzem zdobył testowany napastnik.  Dwie minuty później po asyście Hieronima Gierszewskiego skutecznym strzałem w długi róg popisał się Patryk Nouri.

Dość szybkie, dwubramkowe prowadzenie rywala, pobudziło jedenastkę "Białych", czego efektem były dwie bramki Dawida Flaszki w 26. i 32. minucie. Przy pierwszym trafieniu asystował Aghvan Papikyan a przy drugim Damian Szymański. Ta silniejsza jedenastka stworzyła jeszcze kilka ciekawych sytuacji (np. Seweryn Michalski trafił piłką w poprzeczkę), ale wynik nie uległ już zmianie.

W dzisiejszym sparingu z powodów zdrowotnych nie mogli wystąpić Patryk Rachwał, Szymon Stanisławski i Norbert Misiak.

We wtorek rozpoczną się bezpośrednie przygotowania do meczu z Chrobrym Głogów.