Menu
Logo
2liga
Pge
Reklama

Nowy prezes klubu

Nowy prezes klubu

GKS „Bełchatów” S.A. informuje, iż w środę 16 lutego 2022 roku Rada Nadzorcza Spółki podjęła uchwałę o oddelegowaniu do pełnienia funkcji Prezesa Zarządu pana Szymona Serwę.

Przed nowym prezesem i Radą Nadzorczą, której skład poznaliśmy po wczorajszym Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy, stoją wyzwania związane chociażby z rychłym startem rundy wiosennej oraz procesem licencyjnym.

- Jestem zaszczycony faktem, że będę pełnić tę funkcję w klubie, z którym jestem emocjonalnie związany od dziecka, ale zdaję sobie jednocześnie sprawę z zakresu obowiązków i tempa pracy, jakie są przed nami – mówi p.o. Prezesa Zarządu GKS Bełchatów, Szymon Serwa. Przed nami kwestie związane m.in. z zamknięciem kadry pierwszej drużyny, analizą obecnej sytuacji finansowo-organizacyjnej Spółki oraz kontynuacja przygotowań do rozpoczęcia procesu licencyjnego na nowy sezon. Chciałbym zapewnić kibiców, że zespół będzie odpowiednio przygotowany do walki o utrzymanie w eWinner 2 Lidze a nasi sympatycy mogą szykować się do przeżywania emocji w czasie wiosennej kampanii.

Jednym z zadań nowych władz klubu będzie także stabilizowanie w dłuższej perspektywie sytuacji finansowej, w czym klub może nadal liczyć na wsparcie większościowego właściciela, czyli EKS „Skra” Bełchatów.

- Chciałbym podkreślić fundamentalną rolę, jaką w życiu naszego klubu odgrywa EKS – dodaje Szymon Serwa. Pozyskane w 2021 roku środki trafiły na Sportową dzięki zaangażowaniu wielu osób i podmiotów, ale główną rolę odegrał nasz właściciel, który na mocy dwóch umów z PGE GiEK S.A. mógł wesprzeć GKS „Bełchatów” S.A. niebagatelnymi kwotami pozwalającymi przetrwać trudny okres. Dlatego też liczymy na dalszą dobrą współpracę m.in. z PGE GiEK S.A. czy Miastem Bełchatów w oparciu o właściwe relacje z EKS „Skra” Bełchatów.  

Dla 36-letniego bełchatowianina, który z piłką nożną naszego regionu jest związany od wielu lat, będzie to najważniejsza funkcja od czasu oficjalnego dołączenia do górniczego klubu w sierpniu 2020 roku. Od tego czasu pełnił rolę kierownika drużyny GKS Bełchatów. W styczniu 2021 roku został wybrany na Prezesa Zarządu Fundacji Akademia GKS Bełchatów, której jednym z celów jest promowanie utalentowanych piłkarzy młodego pokolenia do pierwszego zespołu „Brunatnych”.

Szymon Serwa jest byłym zawodnikiem grup młodzieżowych GKS Bełchatów. Po zakończeniu przygody piłkarskiej aktywnie uczestniczy w tworzeniu sportu w naszym regionie. Od 2010 do 2021 r. był prezesem LUKS Gomunice. W latach 2012-2016 był członkiem Zarządu OZPN w Piotrkowie Tryb. W następnej kadencji (2016-2020) został wybrany na wiceprezesa Zarządu ds. licencji i dyscypliny. W latach 2013-2016 był członkiem Wydziału Dyscypliny OZPN Piotrków Tryb., a następnie przewodniczącym tego organu w latach 2016-2019.

Aktualnie pełni funkcję sekretarza komisji ds. licencji dla klubów IV ligi i niższych klas rozgrywkowych w Łódzkim Związku Piłki Nożnej, w której pracuje jako członek od 2014 roku. Nowy prezes Fundacji w latach 2006-2013 pracował w Bełchatowskim Towarzystwie Sportowym „AS”. Przez trzy lata od stycznia 2017 r. pełnił funkcję menedżera sportu w Miejskim Centrum Sportu w Bełchatowie współtworząc największe imprezy sportowe w naszym regionie.

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

Fotogalerie

Reklama

 

   

KLUB BIZNESU GKS BEŁCHATÓW
 

SPONSORZY I REKLAMODAWCY

Pge

PARTNER LIGIPARTNERZY TECHNICZNI


 PARTNERZY MEDIALNIPARTNER MEDYCZNY 

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 2974169