Kontrolna wygrana z drugoligowcem

GKS Bełchatów był lepszy w sobotnim sparingu od bezpośredniego rywala w walce o utrzymanie w eWinner 2 Lidze, Pogoni Grodzisk Maz. Bełchatowianie wygrali 4:2 (2:2) a mecz odbył się na boisku z naturalną nawierzchnią w podkleszczowskiej Żłobnicy.

Spotkanie było rozgrywane przy słonecznej pogodzie, co tylko ułatwiało obserwację dwóch drużyn z tej samej klasy rozgrywkowej. Lepiej rozpoczęli goście, którzy jako pierwsi strzelali celnie na bramkę. W 11. minucie po indywidualnej akcji to samo uczynił Damian Warnecki. Siedem minut później Pogoń objęła prowadzenie po bramce Michała Wrzesińskiego. Giekaesiacy mogli odpowiedzieć w 21. minucie, kiedy to Mateusz Szymorek podał do wbiegającego Nowakowskiego, ale jego mocna próba minęła minimalnie słupek. Po pół godziny gry był już remis, po tym jak rzut karny podyktowany za zagranie ręką wykorzystał Damian Warnecki. W 36. minucie ponownie doskonale podłączył się pod akcję "Szymor", który otrzymał podanie od Kamila Niewiadomskiego, po czym zagrał wzdłuż pola karnego. Akcję zamknął Łukasz Wroński, kierując piłkę do siatki. Goście wyrównali jeszcze przed przerwą za sprawą Kuby Apolinarskiego.

Po zmianie stron pierwsi celnie uderzyli bełchatowianie a konkretnie "Wronka". W 54. minucie futbolówkę udanie przechwycił Michał Graczyk, po czym podał ją do Waldemara Gancarczyka. Ten precyzyjnym strzałem skierował ją do siatki tuż przy słupku. 180 sekund później groźnie główkował Niewiadomski, lecz golkiper Pogoni szczęśliwie sparował piłkę nad poprzeczkę. Formę bramkarza gości sprawdzili jeszcze Szymon Lewicki i Warnecki. W 90. minucie mogło być 3:3, ale "Brunatni" umiejętnie wrócili do defensywy i przejęli piłkę, po czym ruszyli z nią w drugą stronę. I tak w polu karnym sfaulowany został Dawid Flaszka, a pewnym egzekutorem "jedenastki" był Artur Golański.

GKS Bełchatów - Pogoń Grodzisk Maz. 4:2 (2:2)
Damian Warnecki 29. (rzut karny), Łukasz Wroński 36., Waldemar Gancarczyk 54., Artur Golański 90. (rzut karny) - Michał Wrzesiński 18., Jakub Apolinarski 44.

GKS Bełchatów: Dariusz Szczerbal (46. Leonid Otczenaszenko) - Nikodem Niski (69. Mateusz Gancarczyk), Michał Graczyk (82. Jakub Pawłowski), Igor Dudariew, Kamil Niewiadomski (63. Dawid Flaszka) - Łukasz Wroński (63. Dawid Kalisz), Waldemar Gancarczyk (69. Artur Golański), Jakub Nowakowski, Mateusz Szymorek (69. Mateusz Mikulski), Damian Warnecki - Szymon Lewicki (75. Szymon Sołtysiński)

Pogoń Grodzisk Maz.: (I połowa) Artur Haluch - Aleksander Theus, Daniel Choroś, Michał Gładysz, Mariusz Sławek - Jakub Apolinarski, Jakub Kołaczek, Piotr Owczarek, Mateusz Lisowski - Michał Wrzesiński, Maciej Bortniczuk. (II połowa) Matthew Dworak - Kacper Łoś, Rafał Zembrowski, Sebastian Kobiera, Daniel Choroś - Wojciech Kalinowski, Bartłomiej Urbański, Damian Pawłowski, Damian Jaroń - Filip Sobiecki.