Pierwsza przegrana "dwójki"

PGE GKS II Bełchatów rozegrał w środę dodatkowy mecz kontrolny. Bełchatowianie przegrali w nim z czwartym zespołem IV ligi grupy łódzkiej, RKS Radomsko.

Radomszczanie objęli prowadzenie w pierwszej połowie, by po zmianie stron zdołać jeszcze dwukrotnie pokonać bramkarza drużyny rezerw. Tego dnia w barwach górniczych rezerw zobaczyliśmy 22 zawodników, w tym w drugich 45 minutach czterech piłkarzy kadry pierwszej drużyny na rundę wiosenną eWinner 2 Ligi. – Uważam, że przed zmianą stron graliśmy dobre spotkanie, momentami rywalizując z przeciwnikiem jak równy z równym. W drugiej części gry mimo przewagi RKS, dzielnie się trzymaliśmy. Niestety w końcówce spotkania w naszym zespole wkradło się pewne rozluźnienie, czego efektem były dwie niepotrzebnie stracone bramki w przeciągu pięciu minut – relacjonuje trener Teodorczyk.

Przypomnijmy, że wcześniej GKS II był lepszy w sparingu od WKS Wieluń (6:1) i zremisował z wiceliderem IV ligi łódzkiej, Polonią Piotrków Tryb. 1:1. Na początek zimowych przygotowań „dwójka” ograła w grze wewnętrznej zespół U-19. W sobotę podopieczni trenera Adriana Teodorczyka ponownie zagrają z reprezentantem wyższej klasy rozgrywkowej, Skalnikiem Sulejów (godz. 10).

PGE GKS II Bełchatów – RKS Radomsko 0:3 (0:1)

PGE GKS II: Mateusz Wolankiewicz (31. David Poghosyan) – Mikołaj Grzelak (46. Kamil Mizera), Stanisław Wenus (46. Nikodem Pawlak), Jarosław Trzeboński (46. Wiktor Korpas), Adam Dobosz (46. Norbert Stefaniak), Oskar Przywara (46. Alexander Zaleczny), Jeremiasz Góralczyk (46. Bartłomiej Tomski), Damian Michalak (46. Jakub Miarka), Bartłomiej Trzeboński (46. Peter Sobera) - Kacper Sionkowski (46. Adrian Bielka), Jewhen Radionow (46. Szymon Sołtysiński)