Legia lepsza w Książenicach

W rozegranym na boisku z naturalną nawierzchnią boisku LTC w Książenicach drużyna GKS Bełchatów uległa zespołowi Legii Warszawa 0:4 (0:2). W siódmym zimowym teście zagrało dziewiętnastu giekaesiaków, w tym czterech testowanych.

"Brunatni" po raz pierwszy tej zimy mieli możliwość grania na naturalnej murawie, która z każdą minutą sprawiała obu zespołom coraz więcej problemów. Występujący bez kilku zawodników bełchatowianie dość odważnie rozpoczęli mecz z silnym kadrowo rywalem. Nie trwało to jednak zbyt długi i podopieczni Aleksandara Vukovicia przejęli inicjatywę, którą udokumentowali golem Ernesta Muciego, który strzałem z bliska pokonał w zamieszaniu Leonida Otczenaszenkę. Kwadrans później strzelec gola trafił w słupek naszej bramki. Giekaesiacy próbowali się odgryzać i należy odnotować soczysty strzał z dystansu Michała Graczyka tuż nad poprzeczką oraz próbę z rzutu wolnego Igora Dudariewa, ale wprost w bramkarza. Swoją szansę miał także Dawid Flaszka, ale uderzył w polu karnym obok "długiego" słupka. W ostatniej akcji meczu, po naszym złym wyprowadzeniu, legioniści przejęli piłkę i wyprowadzili sprawną kontrę zakończoną golem Szymona Włodarczyka.

Druga połowa nie różniła się właściwie od drugiej. Duża przewaga Legii w posiadaniu piłki przekładała się na okazje podbramkowe, ale do 63. minuty Dariusz Szczerbal zachowywał czyste konto. Zanim stało się pierwsze z nieszczęść tej części gry, dobrą sytuację miał Łukasz Wroński, który wpadł w pole karne i uderzył z kąta nad poprzeczką. Z czasem w obu zespołach obserwowaliśmy zmiany. W 63. minucie, czyli niedługo po potrójnej roszadzie w naszym zespole, warszawianie podwyższyli prowadzenie po tym jak wykorzystali błąd naszego obrońcy przy wprowadzaniu piłki do gry. Jeszcze większy prezent Legia otrzymała w ostatniej akcji sparingu, kiedy Kacper Skwierczyński mógł spokojnie sam wbiec w pole karne i wpakować futbolówkę do siatki. Po chwili zakończył ten wartościowy dla giekaesiaków mecz.

Legia Warszawa - GKS Bełchatów 4:0
Ernest Muçi 14., Szymon Włodarczyk 45., Igor Strzałek 63., Kacper Skwierczyński 90.

Skład GKS Bełchatów:

Leonid Otczenaszenko (46. Dariusz Szczerbal) - Nikodem Niski (84. Kamil Mizera), Igor Dudariew (61. Jakub Nowakowski), Kamil Niewiadomski, Mateusz Szymorek - Łukasz Wroński (61. Dawid Kalisz), Waldemar Gancarczyk (70. Mateusz Mikulski), Michał Graczyk, Damian Warnecki (80. Jakub Miarka), Dawid Flaszka (61. Szymon Sołtysiński) - Szymon Lewicki (75. Alexander Zaleczny)

Skład Legii:

Cezary Miszta (46. Kacper Tobiasz) - Ihor Charatin, Maik Nawrocki (46. Karol Noiszewski), Mateusz Grudziński - Paweł Wszołek (46. Ramil Mustafajew), Jurgen Çelhaka (56. Patryk Pierzak), Bartłomiej Ciepiela, Filip Mladenović (46. Jakub Kwiatkowski) - Lirim Kastrati (72. Kacper Skwierczyński), Szymon Włodarczyk (72. Wiktor Kamiński), Ernest Muçi (46. Igor Strzałek)