Blisko remisu w Częstochowie

W rozegranym w Częstochowie przy ul. Loretańskiej 20 meczu kontrolnym mocno eksperymentalny zespół GKS Bełchatów przegrał z pierwszoligową Skrą 1:2 (0:2). Bramkę dla "Brunatnych" zdobył strzałem z dwunastego metra Szymon Lewicki po podaniu Łukasza Wrońskiego.

W pierwszej połowie przewaga należała do "Skrzaków", którzy lepiej prezentowali się na tle naszego młodego zespołu, w którym mogliśmy zobaczyć m.in. czterech zawodników testowanych. Giekaesiacy nie zagrozili w tej części rywalom oddając jeden niecelny strzał na bramkę częstochowian. Gospodarze swoją przewagę udokumentowali trafieniami Piotra Noconia i Szymona Szymańskiego po golu z rzutu karnego podyktowanego po przypadkowym zagraniu ręką jednego z naszych zawodników.

Po zmianie stron ponownie początek należał do Skry a po jednym ze strzałów piłka uderzyła w poprzeczkę bramki, której bronił już Leonid Otczenaszenko. Z czasem szala zaczęła się przechylać na korzyść naszej drużyny, która stwarzała coraz groźniejsze sytuacje. Odnotować należy dwa uderzenia tuż nad poprzeczką Waldemara Gancarczyka i Szymona Lewickiego, obroniony strzał Łukasza Wrońskiego a przede wszystkim trafienie w słupek Jeremiasza Góralczyka. W 90. minucie remis "na nodze" miał Kamil Niewiadomski, ale będąc na bardzo dobrej pozycji skierował piłkę nad poprzeczkę.

W niedzielę 6 lutego o godz. 12:00 w swoim siódmym meczu kontrolnym "Brunatni" zmierzą się w Książenicach z Legią Warszawa.

Skra Częstochowa - GKS Bełchatów 2:1
Piotr Nocoń 37., Szymon Szymański 40. (k) - Szymon Lewicki 83.