Środowa przegrana z Wartą

W piątym zimowym sparingu drużyna GKS Bełchatów poniosła wysoką porażkę 0:5 (0:3) z Wartą Sieradz. Test-mecz odbył się na boisku nr 1 Miejskiego Centrum Sportu.

Już po dwunastu minutach na dwubramkowym prowadzeniu byli sieradzanie, którzy prezentowali się w całym sparingu lepiej i zasłużenie wygrali. "Brunatni" nie potrafili w pierwszej połowie stworzyć poważniejszego zagrożenia pod bramką Kamila Miazka a do tego stracili trzeciego gola. Na domiar złego po uderzeniu łokciem z boiska musiał zejść zakrwawiony Marcin Ryszka. To plus słabsza gra dało asumpt trenerowi Kamilowi Sosze do wymiany w 40. minucie całej drużyny, poza bramkarzem, co było planowane dopiero po przerwie.

Po zmianie stron nasza drużyna zagrała nieco lepiej w ofensywie a godne odnotowania były po dwie groźne próby Artura Golańskiego i Igora Dudariewa. Niestety nie ustrzegliśmy się także błędów, co kosztowało dwa kolejne gole.

W środowym spotkaniu z różnych powodów nie zagrało pięciu giekaesiaków, tj. Kajetan Kunka, Mateusz Gancarczyk, Łukasz Wroński, Kamil Niewiadomski i Szymon Lewicki.

Następny sparing "Brunatni" rozegrają w Częstochowie z pierwszoligową Skrą w sobotę 5 lutego o godz. 11:00.

GKS Bełchatów - Warta Sieradz 0:5
Damian Głowacki 3., Mikołaj Bociek 12., Adrian Filipiak 35., Grzegorz Brochocki 61., 82.