Pierwszy przegrany sparing

W drugim sobotnim meczu kontrolnym drużyna GKS Bełchatów przegrała na boisku nr 1 Miejskiego Centrum Sportu z ŁKS Łagów 1:4 (0:0). Wcześniej, na obiekcie w Kleszczowie, "Brunatni" zremisowali z Arką Gdynia 1:1.

Przez pierwsze pół godziny sparingu na coraz bardziej zaśnieżonym boisku widzieliśmy kilku zawodników z tego pierwszego meczu. Później przyszedł czas na zmiany i na murawie zostali młodsi piłkarze. Trzeba przyznać, że łagowianie byli lepszy zespołem i Leonid Otczenaszenko musiał się dwukrotnie wykazać kunsztem w sytuacjach podbramkowych. Na przerwę schodziliśmy jednak z bezbramkowych remisem.

Po zmianie stron lepiej zaczęli bełchatowianie. Po dynamicznej akcji i centrze Aleksandra Zalecznego piłkę silnym strzałem do siatki ŁKS wpakował Mateusz Kempski. Odpowiedź gości przyszła pięć minut później, kiedy Artur Piróg uderzeniem po koźle pokonał Dariusza Szczerbala. W 60. minucie bramkarz z Łagowa świetnie nogą wybronił strzał Jeremiasza Góralczyka. W 73. minucie rywale wyszli na prowadzenie po centrze z rzutu rożnego i golu głową. Ambitnie walczący giekaesiacy przedostawali się co jakiś czas w okolice pola karnego łagowian, ale brakowało dokładności w ostatniej fazie akcji. W końcówce goście dwukrotnie wykorzystali swoje szanse i mogli się cieszyć z udanego występu.

GKS Bełchatów - ŁKS Łagów 1:4
Mateusz Kempski 50. - Artur Piróg 55., Dani Jodar 73., Maciej Urbański 82., zawodnik testowany 90.