Remisowy test z Arką

W pierwszym sobotnim sparingu drużyna GKS Bełchatów zremisowała z pierwszoligową Arką Gdynia 1:1 (1:1). Spotkanie odbyło się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Kleszczowie.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego ataku bełchatowian, którzy już w 2. minucie objęli prowadzenie po tym jak Damian Warnecki zagrał z lewego skrzydła a piłkę w siatce umieścił Dawid Flaszka. Kolejne minuty nie przynosiły poważniejszych sytuacji, choć należy odnotować uderzenia Warneckiego i Mateusza Szymorka. Z czasem rosła przewaga gdynian, co zakończyło się golem wyrównującym autorstwa Karola Czubaka, który z bliska wbił piłkę do naszej bramki.

Po zmianie stron nieco lepiej prezentowali się pierwszoligowcy, którzy w Kleszczowie rozpoczęli właśnie zgrupowanie. W 57. minucie kapitalną obroną popisał się Leonid Otczenaszenko. Nasza obrona jeszcze kilka razy musiała się mieć na baczności, ale ostatecznie nie pozwoliła na stratę gola. W 61. minucie w naszym zespole doszło do ośmiu zmian. Świeża ekipa zaczęła mocno naciskać rywali, czego efektem były oddawane groźne strzały. Dwukrotnie silne uderzenia oddał Artur Golański, swoje ciekawe próby mieli także Jakub Nowakowski i Szymon Sołtysiński. W samej końcówce jeden z gdynian trafił piłką w poprzeczkę i był to ostatni poważniejszy akcent tego wartościowego testu.

O godz. 13:30 "Brunatni" zagrają w Bełchatowie z ŁKS Łagów.

GKS Bełchatów - Arka Gdynia 1:1