Pierwszy test na plus

W pierwszym zimowym meczu kontrolnym drużyna GKS Bełchatów pokonała na wyjeździe trzecioligową Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:1. Sparing odbył się na boisku ze sztuczną nawierzchnią OSiR w Tomaszowie.

Pierwsza połowa nie przyniosła bramek a groźniejsze sytuacje stworzyli gospodarze, choć w końcówce i giekaesiakom zabrakło niewiele, by oddać skuteczny strzał. Niepokoić może zejście już w 10. minucie Mateusza Gancarczyka, którego "pociągnął" mięsień. Zmiennikiem został Kamil Mizera.

Po zmianie stron dość szybko na prowadzenie wyszli tomaszowianie. Do wyrównania doprowadził testowany Kamil Niewiadomski, który strzałem głową pokonał bramkarza Lechii. Osiem minut później gola dającego prowadzenie zdobył uderzeniem z piętnastego metra Damian Warnecki. Wynik testu ustalił Szymon Sołtysiński popisując się soczystym strzałem po podaniu Niewiadomskiego.

Z uwagi na potrzebę przyjrzenia się w większym wymiarze czasowym testowanym zawodnikom, nie zobaczyliśmy dziś w Tomaszowie kilku zawodników podstawowego składu, którzy trenowali rano.

Przed bełchatowianami drugi bardzo wymagający tydzien pracy zakończony sparingiem w Pruszkowie ze Zniczem.

Lechia Tomaszów Mazowiecki - GKS Bełchatów 1:3 (0:0)
50. Michał Drabik - 67. Kamil Niewiadomski, 75. Damian Warnecki, 84. Szymon Sołtysiński