Menu
Logo
2liga
Pge
Reklama

Doświadczona "dziewiątka" z kontraktem

Doświadczona "dziewiątka" z kontraktem

Przygotowująca się do rundy rewanżowej eWinner 2 Ligi drużyna GKS Bełchatów została znacząco wzmocniona dzięki podpisaniu kontraktu z doświadczonym napastnikiem, Szymonem Lewickim.

Były król strzelców Fortuna 1 Ligi związał się z „Brunatnymi” półroczną umową z opcją przedłużenia o kolejny sezon. Mierzący 193 cm środkowy napastnik ma za sobą nie tylko testy poprzedzające zawarcie umowy, ale także już pierwszą jednostkę treningową z nowym zespołem.

Urodzony w Warszawie wychowanek miejscowego Marymontu w trakcie seniorskiej kariery zagrał do tej pory w dwunastu klubach. Były to: Świt Nowy Dwór Mazowiecki, Hutnik Warszawa, MKS Kutno, Legionovia Legionowo, Dolcan Ząbki, Zawisza Bydgoszcz, Arka Gdynia, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Zagłębie Sosnowiec, Raków Częstochowa, GKS Tychy oraz Stomil Olsztyn.

33-latek wystąpił w 212 meczach w ligach centralnych (od Ekstraklasy do 2 Ligi) oraz 17 w Pucharze Polski, w których strzelił 85 goli. Najlepszy pod względem skuteczności był sezon 2015/16, kiedy jako zawodnik Zawiszy Bydgoszcz lewonożny napastnik został z szesnastoma trafieniami królem strzelców Fortuna 1 Ligi. Lewicki do swoich sukcesów może dopisać także Puchar Polski z Arką Gdynia oraz udział w awansach do Ekstraklasy z Zagłębiem Sosnowiec a później Rakowem Częstochowa.

Przeciwko GKS Bełchatów Lewicki zagrał sześciokrotnie i dwa razy wbił piłkę do naszej siatki. Najwięcej goli, bo dziewięć, strzelił natomiast Stomilowi Olsztyn, który był jego ostatnim klubem, ale tego epizodu akurat nie zaliczy do udanych (7 występów w F1L).

Witamy Szymona przy Sportowej i liczymy na regularność strzelecką, jaką mógł się pochwalić w ostatnich sezonach!

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

Fotogalerie

Reklama

 

   

KLUB BIZNESU GKS BEŁCHATÓW
 

SPONSORZY I REKLAMODAWCY

Pge

PARTNER LIGIPARTNERZY TECHNICZNI


 PARTNERZY MEDIALNIPARTNER MEDYCZNY