Menu
Logo
2liga
Pge
Reklama

Akademia ze srebrnym certyfikatem PZPN!

Akademia ze srebrnym certyfikatem PZPN!

Już po roku działalności Akademia GKS Bełchatów znalazła się w gronie szkółek piłkarskich spełniających wysokie standardy szkoleniowe w Polsce otrzymując srebrną gwiazdkę programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich na lata 2022-2023.

Wyróżnienia przyznawane przez Polski Związek Piłki Nożnej były podzielone na trzy poziomy (złote, srebrne lub brązowe gwiazdki). Nasza Akademia znalazła się w gronie 85 klubów z całej Polski, które przez dwa lata będą mogły informować o posiadaniu srebrnego certyfikatu. – Miło mi poinformować, że w regionie bełchatowsko-piotrkowskim jesteśmy jedyną szkółką posiadającą tak wysoką ocenę. Nikt poza nami nie może pochwalić się złotą lub srebrną gwiazdką – informuje Szymon Serwa, prezes Akademii GKS.

Każdy klub przed otrzymaniem certyfikatu musiał spełnić wiele wymogów regulaminowych, organizacyjno-szkoleniowych i formalnych. Srebrną gwiazdką wyróżnianie są szkółki, które koncentrują się na ciągłym i systematycznym szkoleniu i rozwoju zawodnika oraz m.in. korzystają z odpowiedniej infrastruktury sportowej, posiadają odpowiedni sprzęt treningowy a ich zajęcia prowadzone przez trenera z ważną licencją trenerską UEFA B lub wyższą w grupach liczących maksymalnie 14 osób na jednego trenera.

– Cieszy nas to wyróżnienie. Dzięki temu nasza Akademia oficjalnie dołącza do elitarnego grona szkółek będących dla dzieci sprawdzonym miejscem do rozwijania swoich piłkarskich umiejętności – podkreśla prezes Serwa. – Dzięki posiadaniu certyfikatu PZPN rodzice i dzieci grające u nas mogą mieć pewność, że spełniamy standardy szkoleniowe, a nasza kadra trenerska ma kwalifikacje niezbędne do tego, aby szkolić zawodników – dodaje.

W województwie łódzkim jesteśmy jedną z 12 szkółek, które otrzymały srebrną gwiazdkę (brak w województwie złotej gwiazdki). W całej Polsce certyfikaty otrzymało 216 szkółek (37 złotych, 85 srebrnych oraz 94 brązowe gwiazdki). Oznacza to, że w 2022 roku w programie będzie uczestniczyć przynajmniej 248 szkółek.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w ten projekt, a w szczególności trenerowi Damianowi Chojce, które w ostatnim czasie wykonały ogrom pracy by osiągnąć efekt w postaci przyznania srebrnego certyfikatu PZPN!

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

Śląsk II Wrocław
Śląsk
II
Wrocław
2022-02-26
00:00
W
Hutnik Kraków
Hutnik
Kraków
2022-03-05
00:00
D
Pogoń Siedlce
Pogoń
Siedlce
2022-03-12
00:00
W

Fotogalerie

Reklama

 

   

KLUB BIZNESU GKS BEŁCHATÓW
 

SPONSORZY I REKLAMODAWCY

Pge

PARTNER LIGIPARTNERZY TECHNICZNI


 PARTNERZY MEDIALNIPARTNER MEDYCZNY 

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 2136012