Podsumowanie rundy jesiennej

Czas na statystyczne podsumowanie przedłużonej rundy jesiennej 2021/22 w wykonaniu pierwszej drużyny GKS Bełchatów w rozgrywkach eWinner 2 Ligi. Od lipca do grudnia „Brunatni” rozegrali 20 meczów.

Po pierwszej części sezonu GKS zajmuje z 18 punktami 16. miejsce w ligowej tabeli. Na zdobycz punktową złożyło się 6 zwycięstw i 4 remisy. We wszystkich spotkaniach bełchatowianie zdobyli 17 goli i stracili 32. Czyste konto nasi bramkarze zachowali tylko w pięciu spotkaniach.

Giekaesiakom zdecydowanie sprzyjał własny stadion, na którym zdobyli aż 18 punktów ze stosunkiem bramek 13-9. Wyjazdy to z kolei 4 „oczka” i bramki 4-23.

W nawiązaniu do powyższych wyliczeń zauważamy matematyczne nieścisłości. Wynika to z faktu, że od punktów zdobytych na boisku trzeba odjąć cztery, co jest konsekwencją kary regulaminowej.

Biorąc pod uwagę 22 wywalczone punkty (średnia 1,1 pkt na mecz), nie była to najgorsza jesień w ostatnich latach, ponieważ rok temu średnia wyniosła 0,9 punktu, w 2019 roku 1,2 pkt, w 2018 1,7 a w 2017 1,4.

W jedenastu meczach do przerwy był remis, w dwóch prowadziliśmy a w siedmiu przegrywaliśmy (bramki 4-11). Drugie połowy meczów przegraliśmy siedem razy, pięć wygraliśmy i zremisowaliśmy osiem (bramki 13-21).

Mecze przegrane po golach minutach 80 – 90+: 2

Bełchatowianie do przerwy strzelili 4 a w drugiej połowie 13. Giekaesiacy najwięcej, bo po sześć trafień zaliczyli w kwadransach ’46-’60 i ’61-’75.

Jeśli chodzi o stratę goli, to najmniej (dwa) rywale strzelili nam w minutach ’31 - ’45 a najwięcej, bo 10, w ostatnim kwadransie.

Najczęstsze wyniki:

2:1 - 5 razy
1:0 i 2:0 - 3 razy

Drużyna ma na koncie tylko 17 zdobytych goli (0,85 bramki na mecz) i 32 stracone (1,6 na mecz). Gole dla GKS strzeliło ośmiu zawodników.

W rozgrywkach ligowych przynajmniej jedną minutę zaliczyło w składzie GKS Bełchatów 25 piłkarzy, w tym jeden obcokrajowiec, 9 młodzieżowców i 10 zawodników o statusie wychowanka. Aż 16 piłkarzy zagrało po raz pierwszy w zespole „Brunatnych” w meczu na poziomie centralnym.

Nasz zespół prowadziło dwóch trenerów: Patryk Rachwał (średnia punktów 1,0 na mecz) i Kamil Socha (1,6).

W wyjściowej jedenastce najczęściej mecze rozpoczynali Martin Klabnik (20) oraz Mateusz Szymorek, Mateusz i Waldemar Gancarczykowie (18). Najczęściej z ławki wchodzili Adrian Bielka (15 razy) i Kamil Mizera (10).