Remisowy test na zakończenie

W zamykającym dodatkowy tydzien treningów po rundzie jesiennej meczu kontrolnym mocno eksperymentalna drużyna GKS Bełchatów zremisowała z Widzewem II Łódź 1:1 (1:1).

Rywalizacja, której głównym zadaniem było przyjrzenie się młodszym oraz testowanym zawodnikom, odbyła się na boisku ośrodka treningowego "Łodzianka". W sparingu po stronie "Brunatnych" zagrało m.in. ośmiu piłkarzy testowanych do każdej z formacji, poza bramkarzami.

Pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze, kiedy już w 10. minucie bramkę zdobył Mateusz Gołda. Wyrównanie przyszło w 39. minucie, gdy po strzale testowanego Viniciusa de Oliveiry bramkarz łódzkiej drużyny sparował piłkę, ale dopadł do niej inny obserwowany Kamil Niewiadomski i strzałem z woleja zdobył gola.

Po zmianie stron na boisku pojawili się kolejni zawodnicy a już w pierwszych minutach bełchatowianie trzykrotnie zagrozili widzewskiej bramce, jednak bez efektu. Nasi przeciwnicy, którzy przeważali w tej części gry, również mieli swoje okazje, ale zabrakło wykończenia. Końcówka rywalizacji to już głównie walka o piłkę w środku pola.

Piątkowym sparingiem giekaesiacy zakończyli oficjalnie pracę w 2021 roku a przygotowania do rundy wiosennej rozpoczną 5 stycznia. Dowiemy się wtedy, czy któryś z dzisiejszych testowanych będzie nadal sprawdzany pod kątem gry wiosną przy Sportowej.

Widzew II Łódź - GKS Bełchatów 1:1
Mateusz Gołda 10. - Kamil Niewiadomski 39.