Niesamowite zwycięstwo na koniec!

Ostatni mecz w 2021 roku przyniósł wielkie emocje i długo oczekiwane zwycięstwo na GIEKSA Arenie. Po golu z 95. minuty Damiana Warneckiego drużyna GKS Bełchatów pokonała Ruch Chorzów 2:1 (0:0).

Pierwsza połowa rywalizacji z "Niebieskimi" należała do gości, którzy zdominowali posiadanie piłki i nie pozwalali giekaesiakom na zbyt wiele. Już w 5. minucie Ruch bardzo zagroził naszej bramce. Niedługo później Michał Mokrzycki niewiele się pomylił uderzając tuż obok słupka naszej bramki. W 13. minucie kibice domagali się rzutu karnego na Damianie Warneckim. W 15. minucie swój koncert między słupkami rozpoczął Leonid Otczenaszenko, który obronił strzał z bliskiej odległości chorzowianina. 28. minuta Dawid Flaszka zmarnował trudną sytuację będąc przed bramkarzem. W 30. minucie Otczenaszenko znów kapitalnie broni strzał z bliska. Pięć minut później Artur Golański będąc w polu karnym trafił w bramkarza. W ostatniej akcji tej części gry Martin Klabnik świetnie przymierzył z rzutu wolnego a z trudem piłkę wybił Jakub Bielecki.

Po zmianie stron "Brunatni" zaprezentowali więcej dobrego w ofensywie. Już w 48. minucie po silnej centrze z rzutu wolnego bramkarz Ruchu miał spore kłopoty. Wreszcie w 64. minucie wpadł gol dla bełchatowian. Po centrze Artura Golańskiego do piłki dopadł na wślizgu Dawid Flaszka i z bliska wbił futbolówkę do siatki. 71. minuta to bardzo groźny lob Ruchu. 120 sekund później Otczenaszenko po raz kolejny broni strzał z bliska! W 84. minucie Daniel Szczepan z Ruchu silnie i celnie uderzył w polu karnym pokonując w końcu Leonida. Chwilę później nasz bramkarz ponownie wychodzi zwycięsko ze starcia z rywalem! W 90. minucie zakotłowało się w polu karnym Ruchu na tyle, że byliśmy bardzo blisko objęcia prowadzenia, kiedy chociażby "Warnek" trafił w słupek. Za chwilę akcja przeniosła się do naszej "szesnastki" i było bardzo gorąco! W piątej minucie doliczonego czasu gry Wroński uruchomił kontrę, podał do Warneckiego a nasz wychowanek przebiegł spory dystans po czym wpadł w pole karne i ku potężnej radości kibiców i sztabu wbił piłkę do bramki Ruchu! Jeszcze w trakcie szalonej radości sędzia zakończył te niezapomniane zawody.

GKS Bełchatów - Ruch Chorzów 2:1
Dawid Flaszka 61., Damian Warnecki 90. - Daniel Szczepan 84.

GKS Bełchatów: 25. Leonid Otczenaszenko - 77. Mateusz Gancarczyk, 69. Kajetan Kunka, 38. Martin Klabník, 2. Mateusz Szymorek - 30. Łukasz Wroński, 23. Michał Graczyk, 17. Marcin Ryszka, 8. Artur Golański (65, 11. Szymon Sołtysiński), 10. Dawid Flaszka (90, 88. Rafał Kujawa) - 7. Damian Warnecki.

Ruch Chorzów: 82. Jakub Bielecki - 5. Tomasz Wójtowicz (62, 97. Piotr Kwaśniewski), 18. Kacper Będzieszak, 98. Filip Nawrocki, 73. Bartłomiej Kulejewski, 7. Przemysław Szkatuła (86, 13. Damian Kowalczyk) - 14. Łukasz Janoszka, 8. Michał Mokrzycki (86, 17. Patryk Sikora), 99. Tomasz Neugebauer (39, 11. Piotr Wyroba), 30. Filip Żagiel (62, 20. Jakub Siwek) - 95. Daniel Szczepan.

żółte kartki: Mokrzycki, Kwaśniewski, Szkatuła.

sędziował: Marek Śliwa (Kielce).