Dobra gra, jeden punkt

W meczu 18. kolejki eWinner 2 Ligi GKS Bełchatów zremisował z Wisłą Puławy 1:1 (0:0). "Brunatni" nie wykorzystali niestety kilku bardzo dobrych sytuacji, natomiast rywale zadali cios w szóstej minucie doliczonego czasu gry.

Rozgrywany przy mżystej aurze mecz rozpoczął się od groźnego strzału jednego z rywali w boczną siatkę. W ósmej minucie Dawid Flaszki spróbował lobować bramkarza z bliskiej odległości. Cztery minuty później po świetnej akcji Marcina Ryszki Szymon Sołtysiński  uderzył w golkipera! Siedemnasta minuta to niebezpieczny strzał Wisły w kierunku braki Leonida Otczenaszenki. W 35. Minucie Ryszka podjął próbę przelobowania bramkarza z ponad trzydziestu metrów. W kolejnej akcji Sołtysiński ponownie stanął przed golkiperem gości, ale przegrał ten pojedynek a kilka sekund później Michał Graczyk kozłem uderzył piłkę głową obok słupka!

Po zmianie stron bełchatowianie nadal prezentowali się bardzo dobrze. W 55. minucie „Sołtys” próbował efektowną przewrotką, ale uderzył obok słupka. Giekaesiacy dopięli swego w 67. minucie, kiedy „Rycha” wrzucił świetną piłkę wprost na głowę Graczyka a ten zdobył swego pierwszego gola dla GKS!  Kolejne emocje przyszły w ostatnich minutach. Najpierw w 83. minucie Otczenaszenko z Kajetanem Kunką uratowali zespół przed stratą gola. Po chwili swoją szansę miał Mateusz Kempski a po nim  Mikołaj Gabor, który huknął tuż nad poprzeczką. W 90. minucie po strzale Gabora bramkarz Wisły „wypluł” piłkę tuż pod nogi nadbiegającego Sołtysińskiego, ale ten mając pusty fragment bramki trafił w poprzeczkę!!! Sędzia doliczył aż 6 minut, w czasie których goście rzucili się do ataku, co najpierw przyniosło obroniony przez Leonida strzał, a w ostatnich sekundach dramat dla GKS, czyli gol Carlosa Cevady, który wykorzystał piłkę „przedłużoną” przez jednego z kolegów. Arbiter zakończył ten emocjonujący meczu niedługo po wznowieniu.

W następną sobotę bełchatowianie udadzą się na ostatni w tym roku wyjazd, by w Pruszkowie zmierzyć się ze Zniczem.

GKS Bełchatów - Wisła Puławy 1:1
Michał Graczyk 67. - Carlos Daniel 90.

GKS Bełchatów: 25. Leonid Otczenaszenko - 77. Mateusz Gancarczyk, 69. Kajetan Kunka, 38. Martin Klabník, 2. Mateusz Szymorek - 30. Łukasz Wroński (66, 5. Mikołaj Gabor), 23. Michał Graczyk, 17. Marcin Ryszka, 10. Dawid Flaszka, 50. Jakub Miarka (82, 18. Mateusz Kempski) - 11. Szymon Sołtysiński (90, 6. Adam Dobosz).

Wisła Puławy: 33. Piotr Owczarzak - 3. Lukáš Kubáň, 25. Błażej Cyfert, 4. Mateusz Pielach, 91. Ariel Wawszczyk (46, 21. Emil Drozdowicz) - 8. Kacper Kondracki (64, 80. Dominik Banach; 78, 6. Piotr Lisowski), 7. Krystian Puton, 28. Carlos Daniel, 19. Ednilson Furtado (64, 18. Łukasz Wiech), 27. Dominik Cheba - 9. Dylan Ruiz-Diaz.

żółte kartki: Wroński, Miarka, Sołtysiński - Wawszczyk, Cyfert.

sędziował: Robert Marciniak (Kraków).