Menu
Logo
2liga
Pge
Reklama

Kamil Socha trenerem "Brunatnych"

Kamil Socha trenerem "Brunatnych"

Kamil Socha został wybrany na nowego trenera pierwszej drużyny GKS Bełchatów zastępując na tym stanowisku Patryka Rachwała. 50-letni szkoleniowiec wtorkowym treningiem rozpocznie oficjalnie pracę w górniczym klubie.

Umowa z byłym szkoleniowcem m.in. Wigier Suwałki i Pogoni Siedlce została podpisana do końca obecnego sezonu z opcją przedłużenia o kolejny rok. Dziś Kamil Socha spotka się z zespołem a następnie poprowadzi inauguracyjną jednostkę treningową na boisku nr 2 Miejskiego Centrum Sportu.

Przed posiadającym licencję UEFA Pro trenerem niełatwe zadanie, ponieważ po pierwszej rundzie bełchatowianie zajmują dopiero 16. miejsce ze stratą 7 punktów do bezpiecznego miejsca nad strefą spadkową. Przed „Brunatnymi” jeszcze trzy mecze w 2021 roku z rundy wiosennej kolejno z Wisłą Puławy (dom), Zniczem Pruszków (wyjazd) oraz Ruchem Chorzów (dom).

Kamil Socha urodził się w Tomaszowie Mazowieckim a jego rodzinnym miastem są Skierniewice. Tam właśnie w 2005 roku zaliczył swój debiut jako szkoleniowiec z trzecioligową Unię Skierniewice. Przez kolejne lata pracował w klubach od klasy okręgowej do III ligi. W roku 2013 otrzymał angaż w Akademii Legii Warszawa, gdzie pracował z grupami juniorskimi a w 2015 roku zdobył Mistrzostwo Polski Juniora Starszego (Centralna Liga Juniorów).

Po dwóch latach szkolenia w stołecznym klubie i powrocie do Skierniewic wywalczył z Unią awans do IV ligi zdobywając 76 punktów, strzelając 96 bramek, a tracąc zaledwie 16. Sukces ten został zauważony przez Dariusza Banasika, który powołał go jako asystenta do pierwszoligowego Zagłębia Sosnowiec.

W październiku 2017 r. Kamil Socha objął Piast Żmigród, do którego przychodził w celu utrzymania zespołu w III lidze. Wiosną Piast został jedną z rewelacji ligi, będąc najlepiej punktującym zespołem rundy rewanżowej. Po tym sukcesie przyszedł czas na pierwsze kroki na poziomie centralnym w roli pierwszego trenera. Szkoleniowiec najpierw prowadził pierwszoligowe Wigry Suwałki, a następnie drugoligową Pogoń Siedlce. W grudniu 2019 roku Socha wrócił do Piasta Żmigród w III lidze. Na początku tego roku został szkoleniowcem Bytovii Bytów, gdzie pracował w rundzie wiosennej. Od września po raz trzeci w karierze prowadził drużynę Piasta Żmigród, z którym zdążył wywalczyć 12 punktów w 7 meczach wydobywając dolnośląski klub z ostatniego miejsca w tabeli na dwunaste. Władze Piasta porozumiały się z trenerem w sprawie wcześniejszego rozwiązania umowy, co pozwoliło na zaangażowanie go przy Sportowej.

Kamil Socha odbył staże trenerskie w HSV Hamburg, FK Teplice, Górniku Zabrze, Jagiellonii Białystok (dwukrotnie), Burnley F.C. czy Blackburn Rovers F.C. Szkoleniowiec spędził także trzy miesiące w Chicago, gdzie prowadził treningi pokazowe w klubach polonijnych, m.in. S.A.C. Wisła Chicago.

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

Fotogalerie

Reklama

 

   

KLUB BIZNESU GKS BEŁCHATÓW
 

SPONSORZY I REKLAMODAWCY

Pge

PARTNER LIGIPARTNERZY TECHNICZNI


 PARTNERZY MEDIALNIPARTNER MEDYCZNY 

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 2974152