Smutny koniec pierwszej rundy

W meczu 17. kolejki eWinner 2 Ligi drużyna GKS Bełchatów przegrała u siebie z Radunią Stężyca 0:2. Oba gole dla 4. zespołu rozgrywek padły po strzałach głową.

Lepiej spotkanie przy Sportowej rozpoczęli „Brunatni”, którzy w pierwszych dwudziestu minutach mieli dużą przewagę w posiadaniu piłki. W 8. minucie po rzucie wolnym i uderzeniu głową jednego z giekaesiaków piłkę niemal z linii bramkowej wybił obrońca ze Stężycy. Bełchatowianie cierpliwie budowali akcje, ale nie potrafili stworzyć poważniejszej sytuacji. W 18. i 21. minucie goście oddali dwa groźne strzały – z jednym poradził sobie Kewin Komar a po drugim futbolówka przeszła obok słupka. W 33. minucie Waldemar Gancarczyk uderzył silnie obok słupka  stężyckiej drużyny. Cztery minuty później głową spróbował Michał Graczyk. W 43. minucie w opinii obserwatorów drugą żółtą kartkę za pociągnięcie rywala powinien zobaczyć kapitan gości, Rafał Kosznik, ale gwizdek sędziego milczał. Kartonik zobaczył natomiast protestujący trener Patryk Rachwał.

W 52. minucie świetny rajd przeprowadził Łukasz Wroński, ale na koniec uderzył w bramkarza. Trzy minuty później doszło do ogromnego zamieszania w naszym polu karnym, ale piłka nie wpadła do siatki. W 65. minucie po długim dośrodkowaniu niepilnowany zawodnik gości głową skierował piłkę w długi róg naszej bramki. W 73. minucie Komar popisał się instynktowną obroną w polu karnym. Niedługo później po dośrodkowaniu gości piłka obiła naszą poprzeczkę. W 83. minucie Dawid Flaszka z dziewiątego metra strzelił wprost w bramkarza! 90. minuta to drugi gol dla gości, kiedy ponownie po długiej centrze Michał Miller wpakował z bliska piłkę do siatki. Jeszcze w samej końcówce Flaszka miał świetną okazję, ale świetnym dośrodkowaniu Waldka Gancarczyka uderzył tuż obok słupka.

Tak zakończyła się pierwsza runda sezonu a już w sobotę 20 listopada o godz. 16 GKS Bełchatów rozpocznie rundę rewanżową rywalizacją w Wisłą Puławy.

GKS Bełchatów - Radunia Stężyca 0:2
Wojciech Fadecki 65., Michał Miller 90.

GKS Bełchatów: 22. Kewin Komar - 77. Mateusz Gancarczyk, 69. Kajetan Kunka, 38. Martin Klabník, 2. Mateusz Szymorek - 30. Łukasz Wroński (72, 5. Mikołaj Gabor), 23. Michał Graczyk (81, 17. Marcin Ryszka), 9. Waldemar Gancarczyk, 8. Artur Golański (72, 72. Adrian Bielka), 10. Dawid Flaszka - 11. Szymon Sołtysiński (65, 7. Damian Warnecki).

Radunia: 1. Kacper Tułowiecki - 9. Paweł Wojowski, 15. Jakub Witek, 4. Przemysław Szur, 6. Rafał Kosznik, 3. Bartosz Kuźniarski - 77. Wojciech Łuczak, 2. Dmytro Baszłaj, 19. Sebastian Murawski (70, 13. Kuba Lizakowski), 21. Wojciech Fadecki (90, 5. Nikodem Potrac) - 23. Damian Piotrowski (53, 20. Michał Miller).

żółte kartki: Sołtysiński, Graczyk, Wroński, Bielka - Łuczak, Kosznik, Baszłaj, Lizakowski.

sędziował: Maciej Pelka (Poznań).