Rezerwy rozbiły lidera!

PGE GKS II Bełchatów zatrzymał lidera KEEZA Klasy Okręgowej, Stal Niewiadów! Bełchatowianie pokonali 4:0 (1:0) przeciwnika, który przed tą kolejką mógł pochwalić się kompletem trzynastu (!) zwycięstw.

Giekaesiacy podchodzili do tego spotkania po wpadce z ubiegłego tygodnia, kiedy to przegrali z ostatnim w tabeli LKS Lubochnia. Okazję do zmazania tej plamy mieli wyborną, ponieważ do Bełchatowa przyjechała Stal Niewiadów, wygrywająca dotychczas mecz za meczem.

Sobotni hit 14. kolejki klasy okręgowej nie zawiódł, podobnie jak nie zawiedli podopieczni duetu trenerskiego Adrian Teodorczyk – Zygmunt Łuszcz. Bełchatowianie od początku ruszyli na przeciwnika, często zagrażając bramce gości. Wynik spotkania otworzył w 32. minucie Bartłomiej Trzeboński. Drugi gol padł zaraz po przerwie a jego autorem był Oskar Przywara, który dziesięć minut później po raz drugi cieszył się z trafienia. W 70. minucie wynik meczu ładnym strzałem z dystansu ustalił ponownie Trzeboński.

– Każdy mecz powinien wyglądać tak, jak ten dzisiejszy. Cieszę się z postawy chłopaków, którzy w ten sposób szybko zmazali plamę po występie w poprzedniej kolejce. Zwycięstwo z zespołem, który miał do tej pory komplet zwycięstw, udowadnia nam potencjał tej grupy – przekonuje trener PGE GKS II, Adrian Teodorczyk. – Byliśmy w tym meczu wyraźnie lepsi. Udało nam się zdobyć cztery bramki, ale okazji ku temu by powiększyć ten dorobek strzelecki było o wiele więcej. Ten sukces jest ważny i daje sygnał, że nic w tym sezonie nie jest jeszcze stracone – dodaje.

Po rozegraniu czternastu kolejek KEEZA Klasy Okręgowej zespół rezerw przesunął się na trzecią pozycję, mając w dorobku 29 punktów (bramki 44-15). Lider z Niewiadowa ma tych „oczek” o dziesięć więcej. W 15. serii gier (13 listopada) o godz. 13:00 PGE GKS II zagra na wyjeździe ze Świtem Kamieńsk.

PGE GKS II Bełchatów – Stal Niewiadów 4:0 (1:0)
Bramki dla GKS: Bartłomiej Trzeboński 32. i 70. (as. Kamil Mizera, Jeremiasz Góralczyk), Oskar Przywara 46. i 56. (as. Jakub Miarka, Kamil Mizera)

PGE GKS II: Leonid Otczenaszenko – Norbert Stefaniak (81. Bartłomiej Tomski), Stanisław Wenus, Jarosław Trzeboński, Kamil Mizera – Oskar Przywara (76. Szymon Sarnik), Jeremiasz Góralczyk, Damian Michalak (86. Jonasz Wiewiórowski), Bartłomiej Trzeboński – Mateusz Kempski, Jakub Miarka (71. Kacper Sionkowski)

Trenerzy: Adrian Teodorczyk i Zygmunt Łuszcz