Lider nie dał szans

W meczu 16. kolejki eWinner 2 Ligi drużyna GKS Bełchatów przegrała na wyjeździe z prowadzącą w tabeli Stalą Rzeszów 0:3 (0:0).

„Brunatni” rozpoczęli mecz na obiekcie faworyta w defensywnym ustawieniu, co pozwoliło przez długi czas niwelować zapędy rzeszowian. Giekaesiacy grali bardzo skoncentrowani i nie pozwalali gospodarzom na ofensywną grą a sami próbowali przemieszczać się w okolice pola karnego Stali. W 6. minucie na lob z dalszej odległości zdecydował się Artur Golański, ale piłka nie zagroziła bramkarzowi. Cztery minuty później oddaliśmy pierwszy strzał w światło bramki, kiedy z ola karnego uderzył Dawid Flaszka. Niestety wprost w bramkarza. Z czasem „Stalowcy” zaczęli jednak przeważać przez co dwukrotnie przed szansą na pokonanie Kewina Komara stanął Patryk Małecki. „Biało-zielono-czarnym” udało się dokończyć pierwszą połowę bez straty bramki, co w obliczu ostatnich meczów na wyjeździe należało uznać za bardzo pozytywny aspekt, co osiągnięto dzięki sumiennej pracy całego zespołu.

Po zmianie stron lider niestety szybko wyszedł na prowadzenie, kiedy w 49. minucie najlepiej w naszym polu karnym zachował się obrońca Stali Łukasz Góra strzelając z bliska do naszej bramki. To rozpoczęło napór rzeszowian, który trwał przez kolejne 25 minut, w trakcie których grający coraz swobodniej zawodnicy „Żurawi” strzelili dwa gole i stworzyli dwie dobre okazje do kolejnych. I tak najpierw w 69. minucie Bartosz Wolski strzałem z „szesnastki” pokonał Komara a sześć minut później kapitalnym i celnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Krzysztof Danielewicz. W naszym zespole trener Patryk Rachwał dokonał pięciu zmian po części zapewne z myślą o kolejnym meczu, tym razem domowym z Radunią Stężyca. Po naszej stronie należy wymienić dwie groźne próby głową, po których piłka mijała niestety bramkę Stali.

Stal Rzeszów - GKS Bełchatów 3:0
Łukasz Góra 49., Bartosz Wolski 69., Krzysztof Danielewicz 75.

Stal Rzeszów: 39. Wiktor Kaczorowski - 15. Dominik Marczuk, 26. Łukasz Góra, 91. Paweł Oleksy, 37. Piotr Głowacki - 7. Krzysztof Danielewicz (80, 17. Dawid Olejarka), 10. Bartłomiej Poczobut, 68. Bartosz Wolski (80, 22. Jakub Szczypek) - 6. Ramil Mustafajew (65, 69. Damian Michalik), 19. Patryk Małecki (89, 18. Bartosz Snopczyński), 11. Andreja Prokić (89, 9. Rafał Maciejewski).

GKS Bełchatów: 22. Kewin Komar - 69. Kajetan Kunka (67, 6. Adam Dobosz), 38. Martin Klabník, 55. Mateusz Mikulski, 2. Mateusz Szymorek - 30. Łukasz Wroński (71, 7. Damian Warnecki), 23. Michał Graczyk, 9. Waldemar Gancarczyk, 8. Artur Golański (71, 5. Mikołaj Gabor), 10. Dawid Flaszka (78, 72. Adrian Bielka) - 11. Szymon Sołtysiński (78, 31. Jewhen Radionow).