"Brunatni" wykonali zadanie

W meczu 15. kolejki eWinner 2 Ligi drużyna GKS Bełchatów pokonała Sokół Ostróda 2:0 odnotowując piąte zwycięstwo w sezonie. Trafieniami po stałych fragmentach gry podzielili się Dawid Flaszka i Artur Golański.

To wbrew pozorom nie było łatwe spotkanie dla bełchatowian, którzy nie mogą ustabilizować formy. Podopieczni Patryka Rachwała zaczęli jednak bardzo wysoko i już w 48. sekundzie Łukasz Wroński po uderzeniu obok „długiego” słupka mógł pokonać bramkarza gości. W 14. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Dawid Flaszka niemal pokonał golkipera Sokoła a dobitka z bliska Michała Graczyka okazał się zbyt słaba. 120 sekund później Artur Golański silnie uderzył obok słupka i… to koniec poważniejszych sytuacji w pierwszej części spotkania.

Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił. Duża przewaga w posiadaniu piłki giekaesiaków i dobra gra w defensywie rywala. W 49. minucie Martin Klabnik głową trafił z piątego metra w bramkarza. Sześć minut później po centrze z rzutu rożnego Klabnik zbił piłkę wprost pod nogę Flaszki a ten wbił futbolówkę do siatki! W 61. minucie po szybkiej akcji sfaulowany w polu karnym był Wroński a niedługo później czwartego gola w sezonie strzelił Golański. W kolejnej akcji ofensywnej Szymon Sołtysiński powinien podwyższyć wynik spotkania, ale przestrzelił. W 74. minucie Sokół oddał pierwsze groźne uderzenie  w kierunku bramki Kewina Komara. W 86. minucie jeden z ostródzian trafił w poprzeczkę! To był czas, kiedy giekaesiacy oddali inicjatywę gościom. Na szczęście zachowali po raz czwarty czyste konto i mogą myśleć o kolejnym spotkaniu z liderem rozgrywek, Stalą Rzeszów.