Emocje bez efektu

Drużyna GKS Bełchatów przerwała serię porażek w eWinner 2 Lidze remisując z Pogonią Grodzisk 0:0. Rywalizacja przy Sportowej największe emocje przyniosła w końcówce, kiedy obie ekipy stworzyły sobie świetne okazje do pokonania bramkarza rywali.

Już w 6. minucie Wojciech Kalinowski groźnie uderzył obok naszego słupka. Sześć minut później Mateusz Gancarczyk także oddał strzał obok słupka bramki rywala. w 21. minucie mieliśmy kontrowersję i pytanie, czy Szymon Sołtysiński został sfaulowany w polu karnym? 35. minuta to najlepsza sytuacja dla "Brunatnych". Po rzucie rożnym Mikołaja Grzelaka do futbolówki dopadł Michał Graczyk i będąc na jedenastym metrze uderzył z powietrza a piłka po koźle trafiła w poprzeczkę! Kilka sekund później "Grzelu" mocno uderzył a bramkarz z trudem przeniósł piłkę nad poprzeczkę.

Po zmianie stron znów groźniej rozpoczęli goście, ale akcja z 47. minuty nie zakończyła się sukcecem. Goście ponownie spróbowali po godzinie gry, ale piłka po mocnym strzale grodziszczanina przeleciała obk słupka. Po chwili, w odpowiedzi, Jewhen Radionov pięknie "zakręcił" piłkę, ale ta pofrunęła obok dalszego słupka. Przez kolejne minuty trwała walka o piłkę i próby ataków. Największe emocje zmieściły się w ostatnich minutach. W 86. przed ogromną szansą na zdobycie gola stanął najpierw Kamil Mizera a po chwili Łukasz Wroński, ale obaj przegrali z golkiperem będąc tuż przed bramką! Za chwilę to goście mogli objąć prowadzenie, kiedy po strzale rywala z ostrego kąta piłka uderzyła w dalszy słupek! W 89. Leonid Otczenaszenko obronił jeszcze jeden groźny strzał gości a w doliczonym czasie Kajetan Kunka oddał zbyt lekki strzał.

W następną sobotę bełchatowianie zmierzą się na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice.

GKS Bełchatów - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 0:0

GKS Bełchatów: 25. Leonid Otczenaszenko - 16. Mikołaj Grzelak, 69. Kajetan Kunka, 38. Martin Klabník, 2. Mateusz Szymorek - 7. Damian Warnecki (78, 29. Kamil Mizera),

23. Michał Graczyk (67, 17. Marcin Ryszka), 9. Waldemar Gancarczyk, 77. Mateusz Gancarczyk (78, 30. Łukasz Wroński) - 11. Szymon Sołtysiński, 31. Jewhen Radionow (67, 10. Dawid Flaszka).

Pogoń: 1. Artur Haluch - 75. Aleksander Theus, 99. Daniel Choroś (90, 8. Rafał Zembrowski), 27. Michał Gładysz, 20. Piotr Maślanka - 77. Wojciech Kalinowski (46, 13. Sebastian Kobiera), 18. Piotr Owczarek (46, 22. Filip Sobiecki), 6. Jakub Kołaczek, 14. Michał Wrzesiński (81, 10. Damian Jaroń), 7. Mateusz Lisowski - 9. Jean Franco Sarmiento.

żółte kartki: W. Gancarczyk - Owczarek, Kobiera, Lisowski