Menu
Logo
2liga
Pge
Reklama

Turniejowy weekend 2010 i 2011

Turniejowy weekend 2010 i 2011

Zespoły PGE GKS 2010 i PGE GKS 2011 Bełchatów w miniony weekend uczestniczyły w silnie obsadzonych turniejach. 11-latkowie pojechali na międzynarodowe zawody „Pro-Turnieje Cup” do Ślesina i Lichenia a rok młodsi koledzy wystąpili w „Progress Cup” w Kleszczowie.

W „Pro-Turnieje Cup” bełchatowianie w fazie grupowej rywalizowali z łotewską RFS Ryga, ukraińskim Ruchem Lwów, Talentem Warszawa, Śląskiem Wrocław i Pogonią Zduńska Wola. Na tym etapie zawodów giekaesiacy okazali się lepsi tylko od Pogoni (2:0). Następnego dnia młodzi zawodnicy prowadzeni przez trenera Damiana Chojkę trafili do grupy „Brązowej”, zajmując w niej trzecie miejsce. Niedzielę 11-latkowie rozpoczęli od remisu 1:1 z Mieszkiem Gniezno, by następnie pokonać 3:0 szwedzki Djurgarden Sztokholm. Dwa kolejne to niestety minimalne porażki 0:1 z węgierskim MTK Budapeszt i litewskim FA Wilno. Na koniec po golu Szymona Piekarskiego PGE GKS 2010 wygrał z BE1 Kowno z Litwy.

W tym turnieju wzięło udział kilkadziesiąt drużyn. W finale Lech Poznań pokonał 2:1 ŁKS Łódź. Miejsce na podium uzupełnił chorwacki Hajduk Split po triumfie 2:1 nad ukraińskim Dynamem Kijów. Ponadto w zawodach oglądaliśmy m.in. FC Porto (Portugalia), Barca Academy Warszawa czy Jagiellonię Białystok. Kadrę PGE GKS 2010 na turnieju stanowili Antoni Kupiec, Alan Wódka, Miłosz Salon, Witold Zadumiński, Krystian Pasternak, Wiktor Kwieciński, Dawid Chmielewski, Patryk Paradowski, Aleksander Kostrzewa, Filip Motyl, Piotr Kościelny, Szymon Piekarski, Tomasz Sobolewski oraz Kacper Niewiadomski.

Za to w kleszczowskim „Progress Cup” młodzi zawodnicy, którymi tego dnia opiekował się trener Szymon Lesiakowski, pierwszego dnia mieli przyjemność rywalizacji m.in. z Cracovią Kraków, Varsovią II Warszawa i BKS Lublin. W fazie finałowej zdołali m.in. pokonać AP Będków (3:1) oraz zremisować 1:1 z Pogonią Zduńska Wola i Varsovią II Warszawa. Turniej wygrał niepokonany przez weekend Śląsk Wrocław. Poza boiskiem nasza grupa była aktywna także w strefie rekreacyjnej, gdzie rywalizowała z powodzeniem np. w strefie jednego z partnerów zawodów, którzy przygotował konkurs sprawdzający m.in. umiejętność szybkiego podejmowania decyzji i koordynacji wzrokowo-ruchowej. Naszą Akademię i zespół PGE GKS 2011 reprezentowali Marcel Paprocki, Szymon Wilczopolski, Tymon Olejnik, Fabian Zawiasa, Mikołaj Kozieł, Karol Uchroński, Oskar Matyśkiewicz, Dawid Urbaniak, Wojciech Pawłowski, Oliwier Rzepa oraz Błażej Szczęsny.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

Ruch Chorzów
Ruch
Chorzów
2021-12-05
18:00
D
Śląsk II Wrocław
Śląsk
II
Wrocław
2022-02-26
00:00
W
Hutnik Kraków
Hutnik
Kraków
2022-03-05
00:00
D

Fotogalerie

Reklama

 

   

KLUB BIZNESU GKS BEŁCHATÓW
 

SPONSORZY I REKLAMODAWCY

Pge

PARTNER LIGIPARTNERZY TECHNICZNI


 PARTNERZY MEDIALNIPARTNER MEDYCZNY 

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 2086926