Menu
Logo
2liga
Pge
Reklama

Treningi pozycyjne w Akademii

Treningi pozycyjne w Akademii

Z przyjemnością informujemy o trzecim projekcie, który wprowadziła w życie Akademia GKS Bełchatów. Po zajęciach grupy „Future” i „Gold” z początkiem września zainaugurowaliśmy treningi pozycyjne dla najstarszych grup piłkarskich. Rozpoczęcie pracy tego projektu możliwe jest dzięki współpracy ze Sponsorem Głównym, PGE Polską Grupą Energetyczną.

Na początku miesiąca odbył się pierwszy trening pozycyjny dla wyselekcjonowanej grupy zawodników z roczników 2003-2006, którzy są jednocześnie uczniami szkoły partnerskiej tj. III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza, w której funkcjonuje oddział mistrzostwa sportowego. Koordynacja tego projektu została powierzona trenerowi Szymonowi Lesiakowskiemu.

– Projekt treningów pozycyjnych ma przygotować naszych zawodników z najstarszego bloku do jak najbardziej płynnego wejścia w przyszłości do pierwszej drużyny. W jednostkach treningowych biorą udział zwodnicy z klas liceum,, z którymi pracuje pięciu naszych trenerów. Zajęcia odbywają się w godzinach porannych raz w tygodniu. Chcemy poprzez taką zindywidualizowaną pracę doskonalić działania techniczno-taktyczne, które są specyficzne dla danej pozycji na boisku podczas atakowania, bronienia i w fazach przejściowych – opowiada Bartłomiej Kondracki, wiceprezes ds. sportowych Akademii GKS Bełchatów.

– Przymierzaliśmy się do startu tej inicjatywy już od dłuższego czasu. Byliśmy o krok od jej startu już wiosną, ale zatrzymał nas lockdown, który potem mocno przyspieszył rozgrywki ligowe i byliśmy zmuszeni do odłożenia tych działań w czasie. Tym samym udało nam się rozpocząć działanie już trzeciego projektu Akademii i to na pewno nie koniec. Następne pomysły są w fazie przygotowań – kończy Kondracki.

W trakcie ponad godzinnych zajęć ich uczestnicy są podzieleni na pięć grup, w zależności od pozycji na boisku. Boczni obrońcy trenują z Filipem Polakiem, środkowi obrońcy z Szymonem Lesiakowskim, boczni pomocnicy z Radosławem Kozoniem, środkowi pomocnicy z Damianem Chojką a napastnicy z Adrianem Teodorczykiem. W każdej grupie jest do dziesięciu zawodników, którzy poprzez sumienną pracę mają szansę podnieść swoje umiejętności gry na danej pozycji i poprawić współpracę w obrębie grupy zawodników, z którymi występują na boisku.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

Ruch Chorzów
Ruch
Chorzów
2021-12-05
18:00
D
Śląsk II Wrocław
Śląsk
II
Wrocław
2022-02-26
00:00
W
Hutnik Kraków
Hutnik
Kraków
2022-03-05
00:00
D

Fotogalerie

Reklama

 

   

KLUB BIZNESU GKS BEŁCHATÓW
 

SPONSORZY I REKLAMODAWCY

Pge

PARTNER LIGIPARTNERZY TECHNICZNI


 PARTNERZY MEDIALNIPARTNER MEDYCZNY 

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 2086930