Koniec pucharowej przygody

Surową lekcję futbolu odebrała w środę młoda drużyna GKS Bełchatów, która w ramach 1/32 Fortuna Pucharu Polski uległa pierwszoligowej Arce Gdynia aż 0:5 (0:3).

Już w 3. minucie gdynianie objęli prowadzenie po tym, jak Haris Memić strzałem głową pokonał Kewina Komara. W odpowiedzi pięć minut później Adrian Bielka wpadł w pole karne i uderzył w boczną siatkę. W 11. minucie Kajetan Kunka głową posłał piłkę obok słupka Arki. W kolejnej akcji nasz golkiper świetnie obronił groźny strzał jednego z gdynian a po chwili piłka pofrunęła obok naszej bramki. Po kwadransie goście prowadzili już 2:0 po tym jak Artur Siemaszko wbiegł w pole karne i huknął z ostrego kąta obok bezradnego Komara. Pomiędzy 24. a 26. minutą oglądaliśmy zryw bełchatowian, którzy stworzyli zagrożenie w polu karnym rywala, ale niestety nic z tego nie wyniknęło. Ostatnim akcentem chwilowego naporu był strzał Marcina Ryszki, z którym golkpier gdynian miał pewne problemy. W 34. minucie Komar ponownie poradził sobie z trudnym strzałem. Niedługo później goście zaprzepaścili kolejną dobrą sytuację. W ostatniej akcji tej części gry nie pomylił się już Artur Siemaszko, który skorzystał z naszego błędu i w sytuacji sam na sam z bramkarzem umieścił piłkę w naszej siatce.

Po zmianie stron i dwóch zmianach w składzie GKS, szybko przyszedł cios ze strony ekipy trenera Dariusza Marca. W 50. minucie Siemaszko uzupełnił hattricka po strzale z bliskiej odległości. W 63. minucie GKS miał najlepszą sytuację w meczu, kiedy po podaniu Michała Graczyka sam z bramkarzem Arki znalazł się Jakub Miarka, ale nastoletni pomocnik przegrał ten pojedynek. Trzy minuty później golkiper gdynian uratował swój zespół przed stratą gola. W 76. minucie przewaga Arki została udokumentowana piątym golem. Tym razem rzut karny wykorzystał Christian Aleman. W końcówce Maciej Rosołek trafił jeszcze piłką w słupek.

Po szybkim zakończeniu przygody z Pucharem Polski, "Brunatni" już w sobotę zmierzą się o ligowe punkty z Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

GKS Bełchatów - Arka Gdynia 0:5
Haris Memić 3., Artur Siemaszko 15., 45., 50., Christian Alemán 76. (k)

GKS Bełchatów: 22. Kewin Komar - 29. Kamil Mizera (72, 20. Oskar Przywara), 69. Kajetan Kunka (46, 38. Martin Klabník), 19. Mateusz Mikulski, 6. Adam Dobosz - 5. Mikołaj Gabor (72, 11. Szymon Sołtysiński), 17. Marcin Ryszka (46, 10. Dawid Flaszka), 23. Michał Graczyk, 72. Adrian Bielka, 30. Łukasz Wroński - 18. Mateusz Kempski (60, 50. Jakub Miarka).

Arka: 1. Kacper Krzepisz - 18. Paweł Sasin, 26. Adam Danch, 3. Haris Memić, 15. Arkadiusz Kasperkiewicz (46, 31. Jerzy Tomal) - 21. Kacper Skóra (74, 37. Mateusz Stępień), 36. Michał Bednarski (77, 68. Karol Czubak), 20. Néstor Gordillo, 10. Christian Alemán, 77. Mateusz Żebrowski (86, 17. Fabian Hiszpański) - 9. Artur Siemaszko (74, 39. Maciej Rosołek).

żółta kartka: Rosołek.

sędziował: Damian Gawęcki (Kielce).