Rezerwy z kolejną wygraną

Czwarte z rzędu zwycięstwo odnotował PGE GKS II Bełchatów. W sobotnim spotkaniu bełchatowianie pokonali 2:0 (0:0) Szczerbiec Wolbórz i przesunęli się na pozycję wicelidera piotrkowskiej KEEZA Klasy Okręgowej.

Giekaesiacy powinni objąć prowadzenie już w 10. minucie. Do rzutu karnego podyktowanego po faulu na Kacprze Sionkowskim podszedł Damian Michalak. Pomocnik rezerw uderzył mocno, ale jego intencje wyczuł golkiper Szczerbca i udanie zbił futbolówkę. Tego dnia kibice oglądali wyrównane spotkanie, które mogło zakończyć się bezbramkowym remisem. Na szczęście w 79. minucie dokładne dośrodkowanie z rzutu rożnego Michalaka na gola zamienił mocnym strzałem głową Mateusz Kempski. Druga bramka padła minutę później. Bełchatowianie przejęli piłkę zaraz po rozpoczęciu gry od środka przez piłkarzy Szczerbca, dzięki czemu Michalak mógł posłać precyzyjne podanie do Kacpra Sionkowskiego. Ten zabrał się z piłkę w pole karne i umiejętnie skierował ją do siatki.

Po rozegraniu ośmiu kolejek KEEZA Klasy Okręgowej zespół rezerw przesunął się na drugie miejsce, mając w dorobku 19 punktów (bramki 33-7). W sobotę (2 października) o godz. 15:00 PGE GKS II zmierzy się z MGKS Drzewica.

PGE GKS II Bełchatów – Szczerbiec Wolbórz 2:0 (0:0)
Bramki dla GKS: Mateusz Kempski 79. (as. Damian Michalak), Kacper Sionkowski 80. (as. Damian Michalak)

PGE GKS II: David Poghosyan – Bartłomiej Trzeboński (90. Żegota Marcel), Stanisław Wenus, Jarosław Trzeboński, Hubert Jakubiec – Oskar Przywara, Jeremiasz Góralczyk, Damian Michalak (88. Bartłomiej Tomski), Jakub Miarka (46. Peter Sobera) – Mateusz Kempski (86. Sebastian Ochocki), Kacper Sionkowski (90. Dawid Woźniakowski)

Trenerzy: Adrian Teodorczyk, Zygmunt Łuszcz