Drugi hat-trick "Kempesa"

PGE GKS II Bełchatów w drugim meczu z rzędu strzelił przeciwnikowi pięć bramek. Po sukcesie z Orłem Parzęczew, w środę bełchatowianie pokonali 5:0 (1:0) Concordię Piotrków Tryb. Giekaesiacy zachowują status najskuteczniejszej drużyny w piotrkowskiej KEEZA Klasie Okręgowej.

Do przerwy gospodarze tylko raz trafili do siatki rywala. Uczynił to w 15. minucie Mateusz Kempski po podaniu Jeremiasza Góralczyka. Chwilę później mógł podwyższyć na 2:0, ale niewiele się pomylił posyłając piłkę obok prawego słupka po dokładnym podaniu z prawej strony Bartłomieja Trzebońskiego. Kolejne bramki oglądaliśmy już po zmianie stron. W 58. i 65. minucie na listę strzelców wpisał się ponownie „Kempes”, dzięki czemu skompletował hat-tricka. Uczynił to po raz drugi w tym sezonie. Wcześniej dokonał tego wyczynu na inaugurację sezonu ligowego, w spotkaniu z Astorią Szczerców.

Po Kempskim tego dnia na listę strzelców wpisali się jeszcze Kacper Sionkowski oraz Damian Michalak. To trafienie było dla „Sionka” nagrodą za jego aktywność w tym spotkaniu, ponieważ wcześniej wielokrotnie szukał swojej szansy i brakowało mu jedynie skuteczności. Za to Michalak mocnym uderzeniem wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na Kempskim.

Po rozegraniu siedmiu kolejek KEEZA Klasy Okręgowej zespół rezerw zajmuje trzecie miejsce, mając w dorobku 16 punktów (bramki 31-7). W sobotę (25 września) o godz. 16:00 PGE GKS II zmierzy się z sąsiadem w ligowej tabeli, Szczerbcem Wolbórz. Obie drużyny dzieli zaledwie punkt.

PGE GKS II Bełchatów – Concordia 1909 Piotrków Tryb. 5:0 (1:0)
Bramki dla GKS: Mateusz Kempski 15., 58. i 65. (as. Jeremiasz Góralczyk, Jakub Miarka, Damian Michalak), Kacper Sionkowski 85. (as. Mateusz Kempski), Damian Michalak 88. (rzut karny)

PGE GKS II: David Poghosyan (76. Oskar Tkaczyński) - Norbert Stefaniak, Stanisław Wenus, Jarosław Trzeboński, Hubert Jakubiec (71. Sebastian Ochocki) - Bartłomiej Trzeboński (66. Peter Sobera), Jeremiasz Góralczyk (86. Bartłomiej Tomski), Jakub Miarka, Oskar Przywara (56. Damian Michalak) - Mateusz Kempski, Kacper Sionkowski

Trenerzy: Adrian Teodorczyk i Zygmunt Łuszcz