Deszczowa porażka z Lechem

Rywalizacja z Lechem II Poznań zakończyła się pierwszą domową porażką. „Brunatni” zagrali słabe spotkanie a że nie wykorzystali dwóch świetnych sytuacji, nie byli w stanie wywalczyć choćby punktu.

Od początku przy Sportowej lepiej prezentowali się goście. Już w 7. minucie Roko Baturina będąc w polu karnym uderzył nad poprzeczką. Siedem minut później jeden z lechitów trafił w lewy słupek a po chwili piłka po dobitce pofrunęła tuż obok słupka prawego! W odpowiedzi Szymon Sołtysiński był bliski pokonania bramkarza rywali, ale po jego próbie sędzi odgwizdał pozycję spaloną. W kolejnej akcji po uderzeniu rywala i rykoszecie futbolówka przeleciała niedaleko naszego słupka. W 29. minucie mieliśmy najlepsza sytuację w pierwszej połowie, kiedy po akcji zagraniu „Sołtysa” Mateusz Gancarczyk z bliska trafił tylko w bramkarza!

Po zmianie stron świetną okazję na objęcie prowadzenia miał Adrian Bielka, który w 50. minucie otrzymał od Mateusza Gancarczyka piłkę na szóstym metrze, ale będąc w doskonałej sytuacji fatalnie przestrzelił. Niewykorzystane sytuacje się mszczą, więc za 12 sekund Kewin Komar wyjmował z siatki piłkę, którą z bliska wpakował doświadczony Siergiej Kriwiec. Z 58. minuty warto odnotować silne uderzenie Waldka Gancarczyka, po którym bramkarz Lecha miał spore problemy. Goście z Poznania nie pozwolili do końca na zbyt wiele a sami wyprowadzali groźne kontry. W 85. minucie pojawiła się jeszcze szansa na remis, ale po uderzeniu z powietrza Łukasza Wrońskiego w „szesnastce” piłka przeleciała obok prawego słupka. Więcej okazji nie było i deszczowe spotkanie zakończyło się przegraną 0:1.

W piątek 24 października  bełchatowianie zmierzą się na wyjeździe z Garbarnią.

GKS Bełchatów - Lech II Poznań 0:1
Siergiej Kriwiec 52.

GKS Bełchatów: 22. Kewin Komar - 16. Mikołaj Grzelak, 69. Kajetan Kunka, 38. Martin Klabník, 6. Adam Dobosz - 77. Mateusz Gancarczyk (60, 30. Łukasz Wroński), 17. Marcin Ryszka, 9. Waldemar Gancarczyk (71, 23. Michał Graczyk), 8. Artur Golański (54, 7. Damian Warnecki), 10. Dawid Flaszka (71, 5. Mikołaj Gabor) - 11. Szymon Sołtysiński (46, 72. Adrian Bielka).

Lech II: 1. Bartosz Mrozek - 14. Filip Borowski, 20. Adrian Laskowski, 2. Maksymilian Pingot, 16. Krystian Palacz - 7. Tymoteusz Klupś (60, 11. Filip Wilak), 8. Łukasz Norkowski, 23. Antoni Kozubal (60, 10. Eryk Kryg), 15. Siergiej Kriwiec, 18. Filip Marchwiński (87, 21. Patryk Gogół) - 17. Roko Baturina (70, 9. Norbert Pacławski).

żółte kartki: Grzelak, Kunka, Graczyk, Ryszka - Kozubal, Pingot, Kriwiec.

sędziował: Daniel Kruczyński