Lechia zatrzymała rezerwy

PGE GKS II Bełchatów niestety nie awansował do kolejnej rundy okręgowego Pucharu Polski. Bełchatowianie postraszyli III-ligową Lechię Tomaszów Maz., prowadząc do przerwy po bramce Jarosława Trzebońskiego. Po zmianie stron jednak dwukrotnie trafiali goście.

Obie drużyny dzielą dwie klasy rozgrywkowe. Występująca na co dzień w III lidze Lechia Tomaszów Maz. była najgroźniejszym rywalem na jakiego mógł trafić PGE GKS II w losowaniu tej rundy Pucharu Polski. Jednak w pierwszej połowie środowego spotkania to giekaesiacy sprawiali lepsze wrażenie, często zagrażając bramce Krzysztofa Barana. W 8. minucie tuż nad poprzeczką główkował Kacper Sionkowski. Blisko dwadzieścia minut później tomaszowianie dwukrotnie sprawdzili dyspozycję naszego bramkarza, bez efektu bramkowego. W 31. minucie po podaniu Kamila Mizery na bramkę Lechii groźnie uderzał Mateusz Kempski. Po chwili ten sam duet ponownie szukał bramki otwierającej wynik meczu. Finalnie udało się to w 39. minucie Jarosławowi Trzebońskiemu, który mocnym strzałem głową wykończył precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego Jakuba Miarki. 120 sekund później mogło być już 2:0, po tym jak Mizera wślizgiem zagarnął futbolówkę, przebiegł kilka metrów i posłał piłkę tuż nad poprzeczką.

Po zmianie stron role na boisku się odwróciły. To Lechia przejęła inicjatywę i dwie minuty po rozpoczęciu gry zdołała wyrównać. Z bliskiej odległości Leonida Otczenaszenkę pokonał Miłosz Kapica. Golkiper naszej „dwójki” dwoił się i troił by utrzymać GKS II w grze, ale w 80. minucie Bartłomiej Cieślik udanie wykonał rzut karny. Rosły golkiper był bliski zatrzymania tego strzału, ale futbolówka po raz drugi tego dnia wylądowała w bełchatowskiej siatce. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i z awansu do kolejnej rundy mogli cieszyć się tomaszowianie.

Już w sobotę 18 września o godz. 16:00 w spotkaniu domowym 7. kolejki KEEZA Klasy Okręgowej PGE GKS II zagra z Orłem Parzęczew.

PGE GKS II Bełchatów – Lechia Tomaszów Maz. 1:2 (1:0)
Jarosław Trzeboński 39. (as. Jakub Miarka) – Miłosz Kapica 47., Bartłomiej Cieślik 80. (rzut karny)

PGE GKS II: Leonid Otczenaszenko – Kamil Mizera (46. Norbert Stefaniak), Stanisław Wenus (66. Sebastian Ochocki), Jarosław Trzeboński, Hubert Jakubiec (81. Mateusz Kaflowski), Bartłomiej Trzeboński (86. Bartłomiej Tomski), Jeremiasz Góralczyk, Jakub Miarka, Oskar Przywara, Mateusz Kempski (56. Peter Sobera), Kacper Sionkowski (71. Damian Michalak)

Trenerzy: Adrian Teodorczyk, Zygmunt Łuszcz