Pierwsza testowa przegrana

Testowania ciąg dalszy. W trzecim meczu sparingowym tego lata przebudowywana drużyna GKS Bełchatów przegrała z beniaminkiem Fortuna 1 Ligi, GKS Katowice 1:2 (0:2). Na stadionie przy Bukowej zagrało m.in. sześciu zawodników - kandydatów do gry w ekipie "Brunatnych".

Gospodarze już w 10. minucie objęli prowadzenie, kiedy rzut karny po faulu Kajetana Kunki wykorzystał Patryk Szwedzik. Sześć minut później testowany u nas Szymon Sołtysiński trafił w poprzeczkę katowiczan a po chwili jego dobitkę "wygrał" bramkarz. Miejscowi mieli jeszcze trzy dogodne sytuacje, ale wykorzystali jedną. W 34. minucie Filip Kozłowski z bardzo bliskiej odległości od bramki wpakował piłkę do naszej siatki.

Po zmianie stron, w zespole Patryka Rachwała zobaczyliśmy dziewięciu nowych zawodników a później jeszcze dwóch kolejnych. Mecz przebiegał pod znakiem przewagi pierwszoligowców, którzy nie potrafili już jednak pokonać Kewina Komara, natomiast w ostatniej akcji meczu nowy skrzydłowy bełchatowian, Mikołaj Gabor, popisał się ładną akcją zakończoną skutecznym uderzeniem zza pola karnego.

W najbliższą sobotę GKS Bełchatów zmierzy się o godz. 11:30 z Polonią Warszawa.

GKS Katowice - GKS Bełchatów 2:1
Patryk Szwedzik 10. (k), Filip Kozłowski 34. - Mikołaj Gabor 90.

Skład GKS Bełchatów:

I połowa: Leonid Otczenaszenko - Kamil Mizera, Kajeta Kunka, Martin Klabnik, Adam Dobosz - Damian Warnecki, Michał Graczyk, Marcin Ryszka, Piotr Cichocki - Artur Golański - Szymon Sołtysiński

II połowa: Kewin Komar - Oskar Przywara, Mateusz Jarzynka, Adam Dobosz (67. Hubert Jakubiec), Mateusz Szymorek - Mikołaj Gabor, Michał Graczyk (67. Jakub Miarka), Waldemar Gancarczyk, Bartosz Sitkowski - Adrian Bielka - Dawid Flaszka