Siedem bramek "dwójki"

PGE GKS II Bełchatów aż 7:0 (4:0) pokonał KS Niedośpielin w meczu KEEZA Klasy Okręgowej. Na trzy kolejki przed końcem sezonu bełchatowianie zachowują matematyczne szanse na awans do IV ligi.

Podopieczni duetu trenerskiego Adrian Teodorczyk – Zygmunt Łuszcz już w 3. minucie objęli prowadzenie po golu Bartłomieja Trzebońskiego. W 12. do siatki trafił Jakub Miarka. Dwa kolejne gole to zasługa Kamila Mizery, który najpierw zamknął dobre dośrodkowanie Miarki a następnie wykorzystał dogranie w pole karne Jeremiasza Góralczyka.

W drugiej części meczu dwukrotnie z bramki cieszył się Mateusz Kempski. W 59. minucie po prostopadłym podaniu Jakuba Trzebońskiego wyszedł „sam na sam” i pokonał bramkarza Niedośpielina. Na minutę przed końcem wykorzystał celne dogranie Jana Jaszczaka. Tego samego, który w 62. minucie pewnie główkował po wrzutce Bartosza Kołodziejczyka.

Do końca sezonu PGE GKS II rozegra jeszcze trzy spotkania. Po 29 spotkaniach ma na koncie 61 punktów (19 zwycięstw, 4 remisy) i nadal traci do lidera z Paradyża 6 punktów. Giekaesiacy wyjdą na boisko już we wtorek, kiedy to w meczu zaległej 22. kolejki powalczą o zwycięstwo na boisku w Lubochni (godz. 18:30).

PGE GKS II Bełchatów – KS Niedośpielin 7:0 (4:0)
Bramki dla GKS: Kamil Mizera 20. i 25. (as. Miarka, Góralczyk), Mateusz Kempski 59. i 89. (J. Trzeboński, Jaszczak), Bartłomiej Trzeboński 3., Jakub Miarka 12., Jan Jaszczak 62.

Żółta kartka: Wenus Stanisław

PGE GKS II: Komar Kewin (66. Wolankiewicz Mateusz) – Stefaniak Norbert (56. Kaflowski Mateusz), Trzeboński Jarosław (66. Tomski Bartłomiej), Jakubiec Hubert, Kołodziejczyk Bartosz, Przywara Oskar (66. Ossowski Olaf), Góralczyk Jeremiasz (61. Wenus Stanisław), Miarka Jakub, Mizera Kamil, Trzeboński Bartłomiej (51. Jaszczak Jan), Kempski Mateusz

Trenerzy: Adrian Teodorczyk i Zygmunt Łuszcz
Kierownik: Marek Cieślak