Menu
Logo
2liga
Pge
Reklama

Trzecia premia w Pro Junior System

Trzecia premia w Pro Junior System

Po raz trzeci w historii programu Pro Junior System, GKS Bełchatów zdobył gratyfikację finansową od Polskiego Związku Piłki Nożnej. Tym razem za 7. miejsce w klasyfikacji za sezon 2020/21.

"Brunatni" zdobyli 6.354 punkty, czyli więcej o 1.825 niż w poprzednim sezonie. Pozwoliło to na zajęcie ostatniego premiowanego miejsca, co z kolei oznacza nagrodę w wysokości 200.000 zł. Z uwagi na spadek z Fortuna 1 Ligi, kwota ta zostanie jednak zmniejszona o połowę.

Na punkty i miejsce GKS Bełchatów złożyły się minuty rozegrane przez ośmiu zawodników, którzy spełnili wymagane kryteria ("zawodnik musi rozegrać co najmniej 270 minut oraz 5 meczów w rozgrywkach ligowych, aby spędzony przez niego czas na boisku został uwzględniony w punktacji końcowej – te dwa warunki muszą zostać spełnione łącznie). To Przemysław Zdybowicz, Bartłomiej Eizenchart, Szymon Łapiński, Jakub Witek, Maciej Mas, Filip Laskowski, Jakub Bator i Kajetan Kunka. Tylko jeden z nich punktował podwójnie jako wychowanek. To Przemek Zdybowicz, który zagrał w rundzie jesiennej.

Pozostali giekaesiacy-młodzieżowcy, którzy wbiegli w obecnym sezonie na boiska Fortuna 1 Ligi, ale nie zdołali uzbierać minut to: Damian Warnecki, Bartłomiej Lisowski, Marcin Szeibe, Kacper Sionkowski i Jakub Staszak.

Pro Junior System został stworzony przez Polski Związek Piłki Nożnej przy współpracy z firmą Deloitte. Celem Programu jest promowanie i wspieranie jakości szkolenia w klubach. Trzy razy Pro: Profesjonalizm, Promocja, Produktywność.

Na poziomie eWinner 2 Ligi będziemy zobowiązani do wystawiania w meczu co najmniej dwóch zawodników młodzieżowych.

W sezonie 2016/17 PGE GKS Bełchatów zdobywając 11.291 punktów zajął premiowane 4. miejsce. Rok później "Brunatni" zajęli 11. pozycję z 8.246 punktami. Sezon 2018/19 to najwyższe, bo 2. miejsce (premia) i aż 14.275 punktów. Poprzedni rok, już z tylko jednym "obowiązkowym" młodzieżowcem zakończyliśmy na 9. miejscu z 4.529 "oczkami".

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

Fotogalerie

Reklama

 

   

KLUB BIZNESU GKS BEŁCHATÓW
 

SPONSORZY I REKLAMODAWCY

Pge

PARTNER LIGIPARTNERZY TECHNICZNI


 PARTNERZY MEDIALNIPARTNER MEDYCZNY 

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 2424802