Przegrana rezerw na szczycie

PGE GKS II Bełchatów stracił w drugim kolejnym meczu. Po bezbramkowym remisie z Omegą II Kleszczów bełchatowska „dwójka” przegrała z liderem rundy jesiennej, MGKS Drzewica. Ta porażka sprawia, że giekaesiacy zajmują już trzecie miejsce w tabeli, tracąc do liderującego KS Paradyż sześć punktów.

Pierwszą bramkę nasz zespół stracił w 35. minucie po indywidualnym błędzie, który gospodarze bezlitośnie wykorzystali. W 67. piłkarze z Drzewicy przeprowadzili skuteczną kontrę i podwyższyli prowadzenie. Pięć minut później bełchatowianie zdobyli bramkę kontaktową. Rzut karny po faulu na Patryku Winsztalu wykorzystał Kamil Mizera. Jednak mimo wielu okazji podbramkowych w przeciągu całego meczu był to jedyny gol dla młodych giekaesiaków.

PGE GKS II rozegrał 28 spotkań, w których zgromadził 58 punktów (18 zwycięstw, 4 remisy). Strata do lidera z Paradyża to 6 punktów, drugiej Drzewicy 2 punkty (jeden mecz rozegrany więcej). W sobotę 19 czerwca bełchatowskie rezerwy zmierzą się u siebie z KS Niedośpielin (godz. 17:00).

MGKS Drzewica – PGE GKS II Bełchatów 2:1 (1:0)
Bramka dla GKS: Kamil Mizera 72. (rzut karny)

Żółta kartka: Jaszczak Jan

PGE GKS II: Komar Kewin – Mizera Kamil, Wenus Stanisław, Trzeboński Jarosław, Stefaniak Norbert, Przywara Oskar (71. Jaszczak Jan), Góralczyk Jeremiasz, Miarka Jakub, Kaflowski Mateusz (71. Ochocki Sebastian), Winsztal Patryk, Kempski Mateusz

Trenerzy: Adrian Teodorczyk i Zygmunt Łuszcz