Puszcza ponownie lepsza

W ostatnim meczu sezonu 2020/21 drużyna GKS Bełchatów uległa na wyjeździe Puszczy Niepołomice 0:2 (0:1). Powtórzony został zatem wynik z końca rundy jesiennej.

W 14. minucie Leonid Otczenaszenko w świetny sposób obronił uderzenie głową jednego z rywali. W kolejnej akcji piłka po strzale niepołomiczanina przeleciała tuż nad poprzeczką. W odpowiedzi Maciej Mas posłał futbolówkę nad poprzeczkę, ale bramki po drugiej stronie boiska. W 29. Mas głową oddał już uderzenie w światło bramki, ale bramkarz Puszczy był na miejscu. 43. minuta to pressing ze strony gospodarzy na naszą obronę, w wyniku którego piłka trafiła pod nogi Szymona Kobusińskiego a ten nie miał problemów z pokonaniem Otczenaszenki. Z jednobramkowym prowadzeniem Puszczy obie ekipy zeszły do szatni.

Kilka chwil po rozpoczęciu drugiej połowy Waldemar Gancarczyk uderzył z dystansu, ale dobrze ustawiony był golkiper miejscowych. Cztery minuty później Puszcza wyszła na dwubramkowe prowadzenie, kiedy Michał Czarny posłał piłkę do naszej bramki z pola karnego. Po godznie gry bełchatowianie zagrali ofensywniej w wyniku czego najpierw po składnej kontrze niecelnie uderzył Szymon Łapiński, a pięć minut później "Łapa" przegrał z pojedynek z bramkarzem. Odnotować należy jeszcze niecelną próbę Dawida Flaszki. Do końca spotkania nie miało już miejsca żadne poważniejsze zagrożenie pod obiema bramkami i gospodarze w dobrych humorach zakończyli swoje występy okraszone zapewne zwycięstwem w klasyfikacji Pro Junior System.

Tak pożegnaliśmy się z rozgrywkami Fortuna 1 Ligi. Nowy sezon, już w eWinner 2 Lidze, "Brunatni" mają rozpocząć na przełomie lipca i sierpnia.