Rezerwy z jednym punktem

Po słabym spotkaniu PGE GKS II Bełchatów tylko bezbramkowo zremisował z Omegą II Kleszczów w spotkaniu KEEZA Klasy Okręgowej. Niestety boisko w przerwie meczu z powodu kontuzji opuścił Kacper Sionkowski.

Walcząca o awans do IV ligi górnicza „dwójka” tego dnia mimo dłuższego posiadania piłki nie kreowała zbyt wielu okazji bramkowych, dodatkowo często popełniając proste, niewymuszone błędy. W pierwszej części meczu dwukrotnie formę golkipera gości sprawdził Sionkowski, w tym raz decydując się na mocny strzał zza pola karnego. Bramkarz kleszczowskich rezerw jednak udanie wybił futbolówkę na rzut rożny. Tuż przed przerwą przypomniał o sobie Mateusz Kempski, który trafił w poprzeczkę.

Zaraz po przerwie giekaesiacy wyprowadzili dwie szybkie akcje, ale brakowało udanego wykończenia. W 75. minucie czujność Kewina Komara sprawdzili kleszczowianie, ale nasz bramkarz bez problemu złapał piłkę. Chwilę później ponownie z groźną akcją wyszli podopieczni trenera Adriana Teodorczyka, ale tym razem futbolówka minęła prawy słupek bramki. Niestety mimo końcowych emocji wynik meczu nie uległ już zmianie.

Drugą złą informacją jest długa przerwa, która ponownie czeka Kacpra Sionkowskiego. „Sionek” pod koniec maja wrócił do pełnej sprawności po urazie, którego doznał na początku ubiegłego miesiąca w spotkaniu z KS Paradyż. Teraz złamana kostka może go wyeliminować z gry do końca sierpnia.

PGE GKS II zdobył w 27 spotkaniach 55 punktów (18 zwycięstw, 4 remisy). Strata do liderującego KS Paradyż to trzy „oczka”. Teraz bełchatowskie rezerwy pojadą do Drzewicy na wyjazdowy mecz z liderem po rundzie jesiennej, Gerlachem (godz. 17:00).

PGE GKS II Bełchatów – Omega II Kleszczów 0:0

PGE GKS II: Komar Kewin, Mizera Kamil (89. Ossowski Olaf), Trzeboński Jarosław, Kołodziejczyk Bartosz, Stefaniak Norbert, Przywara Oskar (86. Wenus Stanisław), Góralczyk Jeremiasz, Miarka Jakub (76. Jaszczak Jan), Staszak Jakub (81. Ochocki Sebastian), Sionkowski Kacper (46. Kaflowski Mateusz), Kempski Mateusz

Trenerzy: Adrian Teodorczyk i Zygmunt Łuszcz
Kierownik: Marek Cieślak