Porażka i pożegnanie z ligą

W meczu 33. kolejki Fortuna 1 Ligi drużyna GKS Bełchatów przegrała na własnym stadionie z GKS Jastrzębie 0:2 (0:0) i tym samym opuści po sezonie grono klubów Fortuna 1 Ligi.

Już w 2. minucie Mikołaj Grzelak sprawdził silnym strzałem formę Mariusza Pawełka. Doświadczony golkiper wybił piłkę na rzut rożny. Kwadrans później Maciej Mas z bliska trafił w wyciągniętą rękawicę Pawełka. Po chwili zakotłowało się w naszym polu karnym, ale na koniec z piłką rywala poradził sobie Daniel Niźnik. 120 sekund później najlepsza sytuacja GKS Bełchatów w tym meczu! Marcin Ryszka znalazł się sam na ósmym metrze, ale uderzył centymetry obok prawego słupka bramki jastrzębian! W 32. minucie Michał Pawlik przymierzył z dystansu, ale piłka pofrunęła obok tego samego słupka. W 40. minucie Mateusz Bartków uderzył futbolówkę tyłem głowy a ta przeleciała nad poprzeczką. Ta połowa dała nadzieję na pokonanie rywala.

Niestety dobry scenariusz się nie spełnił, bo bełchatowianie zagrali gorzej po zmianie stron. W 59. minucie piłka do strzale jednego z rywala trafił w spojenie naszej bramki. Trzy minuty później przeprowadzili dynamiczną akcję, kiedy piłka poszła jak po sznurku docierając do Jakuba Niewiadomskiego a ten wpakował z bliska piłkę do naszej siatki. Dziesięć minut później Valerijs Sabala trafił z pola karnego w boczną siatkę. Na kwadrans przed końcem Kajetan Kunka przestrzelił  wolejem z 11. metra. W 79. minucie Dawid Flaszka zza „szesnastki” dał się wykazać Pawełkowi. W 81. minucie groźnie kontrujący jastrzębianie dokonali dzieła, kiedy Farid Ali nie miał problemu z pokonaniem Niźnika. W 87. minucie nasz golkiper wykazał się kunsztem broniąc uderzenie zza „szesnastki”.